Sizin reklam burada

“Qəbələ” ilə “Neftçi”dən şərikli liderlik

Title
“Qəbələ” ilə “Neftçi”dən şərikli liderlik
AFFA-nın bayrağı altında keçirilən aşağı yaş qruplarında mübarizənin təxminən yarısı geridə qalıb. Artıq U-14 liqasında pley-off oyunları keçirilir. Məlum olduğu kimi, bu zonalar üçün keçərlidi. Zonalar üzrə pley-offda qeydə alınan nəticələri, paytaxtda isə son üç turdakı hesabları diqqətinizə çatdıracağıq.
Pley-off
Cənub regionu
Cəlilabad-Lənkəran zonası
Zirvə (Lənkəran) - UGİM (Masallı) 1:2
Boradigah Gİİ (Masallı) - Təhsil (Lənkəran) 8:0
UGİM (Astara) - Ərkivan (Masallı) 3:0
UGİM (Astara) - Boradigah Gİİ 5:1
Masallı - Neftçi İK İB (Neftçala) 1:4
Muğan (Salyan) - UGİM (Biləsuvar) 1:1
Neftçi İK İB – Masallı 2:1
UGİM (Biləsuvar) – Muğan 1:0
Mərkəz regionu
Ağsu-İmişli zonası
Ağsu - Mürtülü 13:0
Uğur Gİİ (Ucar) – Sabirabad 0:7
Şirvan (Şirvan) - UGİM (Göyçay) 3:8
Füzuli - UGİM (Beyləqan) 3:2
Azəryol Bəhrəmtəpə (İmişli) - Bahar Gİİ (Beyləqan) 1:1
Füzuli - Təhsil (Saatlı) 1:2
Bahar Gİİ - Azəryol Bəhramtəpə 0:1
Ağsu – Sabirabad 20:0
Kürdəmir Gİİ - Şamaxı OİK 7:0
UGİM (Göyçay) – Kürdəmir Gİİ 2:2 (p. - 3:0)
Qərb-Gəncə regionu
Gəncə - Tovuz zonası
Gəncə TİM - Təhsil TİM (Gəncə) 8:0
Qoşqar UGİM-2 (Gəncə) - Çinar UGFHK 0:2
Gənclik UGİM-2 (Gəncə) - TİM (Gəncə) 2:1
Azəri TİM (Gəncə) - Kəlbəcər 7:0
Kəpəz (Gəncə) - UGİM Gənclərbirliyi (Gəncə) 2:0
Gəncə TİM- Çinar UGFHK 5:0
Ağstafa Gəncləri - Qartal (Tovuz) 2:0
Turan Tovuz - UGİM (Qazax) 2:1
Yasamal Gİİ (Şəmkir) - Avey (Ağstafa) 3:1
Qazax Gənclər - UGİM (Tovuz) 4:1
Şəmkir Gİİ - Qədirli (Tovuz) 5:0
Gəncə TİM - Kəpəz 0:1
Azəri (TİM) – Gənclik UGİM-2 (Gəncə) 7:1
Ağstafa Gəncləri - Turan Tovuz 0:6
Qazax Gənclər - Şəmkir Gİİ 3:0
Paytaxt regionu, Bakı zonası
9-cu tur
24-25 noyabr
Əlincə - Neftçi 0:1
Zirə - EFA (Bakı) 4:0
Xəzri - Qəbələ 0:8
Binə - Qarabağ 3:1
Şüvəlan - Neftçi İK İB 3:1
İsgəndər Cavadov BFA - Sumqayıt 0:15
Səbail - Sabah 1:2
1-2 dekabr
10-cu tur
Sabah - Binə 3:0
Neftçi - Səbail 0:0
Neftçi İK İB - Əlincə 1:1
EFA - Şüvəlan 0:2
Sumqayıt - Zirə 0:0
Qəbələ - İsgəndər Cavadov BFA 18:0
Keşlə - Xəzri 11:0
11-ci tur
8-9 dekabr
İsgəndər Cavadov BFA - Keşlə 1:14
Zirə - Qəbələ 0:2
Şüvəlan - Sumqayıt 1:1
Əlincə - EFA 13:1
Səbail - Neftçi İK İB 3:0
Binə - Neftçi 0:0
Qarabağ - Sabah 1:2
12-ci tur
15-16 dekabr
Neftçi - Qarabağ 3:3
Neftçi İK İB - Binə 0:4
EFA - Səbail 0:9
Sumqayıt - Əlincə 0:2
Qəbələ - Şüvəlan 4:2
Keşlə - Zirə 2:0
Xəzri – İsgəndər Cavadov BFA 0:2
1. Qəbələ 11 9 1 1 59-8 28
2. Neftçi 12 8 4 0 54-5 28
3. Səbail 11 8 2 1 49-3 26
4. Sabah 11 8 0 3 38-7 24
5. Binə 11 7 3 1 37-5 24
6. Keşlə 11 7 0 4 40-13 21
7. Qarabağ 11 5 2 4 37-15 17
8. Əlincə 11 5 1 5 39-20 16
9. Sumqayıt 11 4 3 4 30-17 15
10. Zirə 12 4 3 5 20-15 15
11. Neftçi İK İB 11 3 2 6 20-19 11
12. Şüvəlan 11 2 1 8 11-45 7
13. EFA 11 2 0 9 6-63 6
14. İsgəndər Cavadov BFA 12 1 0 11 5-128 3
15. Xəzri 11 0 0 11 1-83 0
Bombardirlər: İftixar İbrahimov (Keşlə) – 25, Amil Qarayev (Əlincə) – 24, Yusif Əliyev (Neftçi), Ayxan Nəsirli (Səbail) – 18.
Şimal regionu
Quba-Sumqayıt zonası
UGİM (Şabran) - Şahdağ (Qusar) 3:2
UGİM (Siyəzən) - Xudat 1:0
Şirvanovka (Qusar) - Şahdağ (Quba) 3:3
UGİŞM-1 (Sumqayıt) - Məhəllə uşaqları (Sumqayıt) 4:0
Araz Bakı - Sunami (Sumqayıt) 4:0
İOEUGİM (Sumqayıt) - Gənclik-95 (Sumqayıt) 2:0
Şahdağ (Qusar) - UGİM (Şabran) 0:2
Xudat - UGİM (Siyəzən) 0:4
Şahdağ (Quba) – Şirvanovka 1:0
UGİŞM-1 (Sumqayıt) - Məhəllə uşaqları 10:0
Araz Bakı - Sunami 8:1
İOEUGİM (Sumqayıt) - Gənclik-95 3:2
Şimal-Qərb və Qarabağ regionu
Mingəçevir-Qəbələ-Qax zonası
UGİM (Goranboy) - UGİM-Ulduz (Mingəçevir) 7:0
Ramal (Tərtər) - UGİM Top-Qapı (Bərdə) 0:4
UGİM (Bərdə) - Aran (Ağcabədi) 9:0
Pambıqçı (Bərdə) - UGİM (Ağcabədi) 0:2
UGİM Top-Qapı (Bərdə)- UGİM (Goranboy) 0:2
UGİM (İsmayıllı) – UGİM (Yevlax) 2:0
UGİM-Rabitəçi (Yevlax) – UGİM (Ağdaş) 2:1
UGİM (Ağdam) - UGİM (Goranboy) 3:2
Football-plus.az Məlumatlardan yararlandıqda istinad vacibdi. ✔ Məlumatlardan internet səhifələrində yararlanarkən müvafiq keçidin qoyulması vacibdi.