“Qarabağ” final mərhələsindən kənarda qaldı
Ötən saylarımızdan birində AFFA-nın bayrağı altında keçirilən U-15, U-16, U-17 və Gənclər Liqasındakı (U-19) son turun nəticələrini, eləcə də komandaların turnir cədvəlindəki durumunu diqqətinizə çatdırmışdıq. Bu dəfə isə U-10 və U-11 liqalarına nəzər yetirəcəyik. Öncə onu qeyd edək ki, artıq bu yaş qruplarında final mərhələsinin püşkü atılıb. Biz isə pley-offda qeydə alınan nəticələrlə sizi tanış edəcəyik. Bir məqamı xüsusi qeyd edək. Həm U-10, həm də U-11 liqasında paytaxt regionunda mübarizə aparan komandalar final mərhələsinə yüksəlmək üçün pley-offda yox, 2-ci dövrə çərçivəsində üz-üzə gəliblər. Hansı ki, həmin komandalar 1-ci dövrədə yüksək yerləri tutanlardı. Əsasnaməyə görə, U-10 liqasında 19 komandadan ilk “6-lığ”ı, U-11 liqasında isə 17 iştirakçıdan ilk “8-liy”i təşkil edənlər 2-ci dövrəyə adlayır. 2-ci dövrədə ilk 5 yeri tutanlar final mərhələsinə vəsiqə qazanır.
Pley-off mərhələsi
U-10 liqası
Cənub regionu
1 aprel
Ərkivan – Muğan (Salyan) 1:4
Xəzər Lənkəran - UGİM (Neftçala) 2:3
7 aprel
UGİM (Neftçala) – Xəzər Lənkəran 4:2
Muğan - Ərkivan 2:2
21 aprel
UGİM (Neftçala) – Masallı 1:5
Muğan - UGİM (Astara) 2:1

Mərkəz regionu
31 mart
Şirvan (Şirvan) - UGİM (Beyləqan) 2:5
UGİM (Göyçay) – Xudafərin (Cəbrayıl) 1:10
8 aprel
UGİM (Beyləqan) - Şirvan (Şirvan) 11:3
Xudafərin (Cəbrayıl) - UGİM (Göyçay) 8:3
14 aprel
Xudafərin (Cəbrayıl) - UGİM (Saatlı) 4:3
Təhsil RİM (Şirvan) - UGİM (Beyləqan) 3:7
21 aprel
UGİM (Saatlı) - Xudafərin (Cəbrayıl) 5:3
22 aprel
UGİM (Beyləqan) - Təhsil RİM (Şirvan) 16:0

Paytaxt regionu
2-ci dövrə
20-ci tur
25-26 mart
Neftçi - EFA (Bakı) 7:3
Keşlə - Vətən RİOEUGFM 5:0
Leon - Zirə 4:0
21-ci tur
31 mart - 1 aprel
EFA - Vətən RİOEUGFM 2:4
Zirə - Keşlə 0:6
Neftçi - Leon 4:4
22-ci tur
7-8 aprel
Keşlə - Neftçi 2:2
Vətən RİOEUGFM - Zirə 1:2
Leon - EFA 3:0
23-cü tur
14-15 aprel
EFA - Zirə 3:0
Neftçi - Vətən RİOEUGFM 3:1
Leon - Keşlə 2:1
24-cü tur
21-22 aprel
Keşlə - EFA 7:0
Zirə - Neftçi 4:3
Vətən RİOEUGFM - Leon 0:1
Leon – 62, Neftçi – 59, Keşlə - 58, Vətən RİOEUGFM – 46, Zirə - 43, EFA – 40.
Bombardirlər: Lorentso Mezoterro (Neftçi) - 74, Vüsal Kərimov (Neftçi) – 48.

Qərb-Gəncə regionu
7 aprel
Gəncə TİM – Tovuz Bələdiyyəsi 1:2
Azəri TİM (Gəncə) – Ağstafa Gəncləri 6:1
14 aprel
Tovuz Bələdiyyəsi – Gəncə TİM 2:3
Ağstafa Gəncləri – Azəri TİM (Gəncə) 2:5
19 aprel
Avey (Ağstafa) - Azəri TİM 0:6
21 aprel
Kəpəz (Gəncə) - Gəncə TİM 2:2
23 aprel
Gəncə TİM - Kəpəz (Gəncə) 2:3
Azəri TİM - Avey (Ağstafa) 5:3

Şimal regionu
1 aprel
Sumqayıt - UGİM (Siyəzən) 3:2
Uğur (Sumqayıt) - UGİM (Xaçmaz) 2:1
7 aprel
UGİM (Siyəzən) - Sumqayıt 2:3
UGİM (Xaçmaz) - Uğur 0:4
15 aprel
Polad (Sumqayıt) – Sumqayıt 0:0
Quba OK - Uğur 2:3
21 aprel
Uğur - Quba OK 8:3
Sumqayıt - Polad 1:1

Şimal-Qərb və Qarabağ regionu
8 aprel
UGİM (Mingəçevir) – Viktoriya (Zaqatala) 5:4
UGİM-Ulduz (Mingəçevir) - Gİİ (Qəbələ) 0:7
15 aprel
Viktoriya - UGİM (Mingəçevir) 1:5
Gİİ (Qəbələ) – UGİM-Ulduz 3:3
21 Aprel
Qəbələ – UGİM (Mingəçevir) 6:1
Gİİ (Qəbələ) - UGİM (Oğuz) 7:0
24 aprel
UGİM (Mingəçevir) - Qəbələ 4:4
UGİM (Oğuz) - Gİİ (Qəbələ) 1:7

U-11 liqası
Cənub regionu
1 aprel
UGIM (Astara) – UGİM (Neftçala) 4:0
Ərkivan - Muğan (Salyan) 1:3
7 aprel
Muğan (Salyan) - Ərkivan 2:1
UGİM (Neftçala) – UGİM (Astara) 1:1
21 aprel
Muğan (Salyan) - Xəzər Lənkəran 3:3
Məhsul (Cəlilalabad) – UGİM (Astara) 2:3

Mərkəz regionu
1 aprel
UGİM (Göyçay) – UGİM (Saatlı) 2:3
Çərəkə (Göyçay) – Bahar Gİİ (Beyləqan) 3:6
8 aprel
UGİM (Saatlı) - UGİM (Göyçay) 11:2
Bahar Gİİ - Çərəkə 10:0
14 aprel
Ağsu - Bahar Gİİ 5:3
UGİM (Saatlı) - Mil-Muğan (İmişli) 6:4
21 aprel
Mil-Muğan - UGİM (Saatlı) 5:3
22 aprel
Bahar Gİİ (Beyləqan) - Ağsu 2:1

Paytaxt regionu, Bakı zonası
2-ci dövrə
18-ci tur
10-11 mart
Keşlə - Əlincə 1:0
Vətən RİOEUGFM - Qarabağ 11:0
Neftçi - Səbail 4:0
Leon - Neftçi İK İB 4:2
19-cu tur
17-18 mart
Səbail - Keşlə 1:3
Vətən RİOEUGFM - Neftçi 3:2
Qarabağ - Neftçi İK İB 0:4
Əlincə - Leon 0:4
20-ci tur
24-25 mart
Neftçi İK İB - Əlincə 1:3
Keşlə - Vətən RİOEUGFM 3:4
Neftçi - Qarabağ 4:1
Leon - Səbail 5:1
21-ci tur
18 aprel
Qarabağ - Əlincə 2:4
Səbail - Neftçi İK İB 0:4
Neftçi - Keşlə 1:0
Vətən RİOEUGFM - Leon 0:1
22-ci tur
7-8 aprel
Keşlə - Qarabağ 5:3
Neftçi İK İB - Vətən RİOEUGFM 4:4
Leon - Neftçi 1:2
Əlincə - Səbail 1:0
23-cü tur
7-8 aprel
Keşlə - Qarabağ 5:3
Neftçi İK İB - Vətən RİOEUGFM 4:4
Leon - Neftçi 1:2
Əlincə - Səbail 1:0
24-cü tur
21-22 aprel
Səbail - Vətən RİOEUGFM 1:4
Neftçi İK İB - Keşlə 2:2
Əlincə - Neftçi 1:1
Leon - Qarabağ 2:2
Vətən RİOEUGFM – 64, Neftçi – 57, Keşlə, Leon – 47, Əlincə - 40, Neftçi İK İB – 39, Səbail – 31, Qarabağ – 29.
Bombardirlər: Anar Hüseynov (Vətən RİOEUGFM) – 59, Lorenzo Mezeterro (Neftçi) – 37.

Qərb-Gəncə regionu
8 aprel
TİM (Gəncə) – Avey (Ağstafa) 6:1
Kəpəz (Gəncə) – Ağstafa Gəncləri 6:0
15 aprel
Avey– TİM (Gəncə) 0:6
Ağstafa Gəncləri – Kəpəz 2:1
19 aprel
Tovuz Bələdiyyəsi - Kəpəz 1:4
21 aprel
Azəri TİM (Gəncə) - TİM 6:3
24 aprel
TİM - Azəri TİM (Gəncə) 2:2
Kəpəz - Tovuz Bələdiyyəsi 1:4 (p.3:4)

Şimal regionu
1 aprel
İOEUGİM (Sumqayıt) - Neftçi İK İB (Siyəzən) 4:1
Sumqayıtspor - Nabran (Xaçmaz) 6:1
7 aprel
Neftçi İK İB - İOEUGİM 1:3
Nabran (Xaçmaz) - Sumqayıtspor 1:6
15 aprel
Sumqayıt - İOEUGİM 3:0
Şirvanovka - Sumqayıtspor 2:5
22 aprel
İOEUGİM - Sumqayıt 1:2
Sumqayıtspor - Şirvanovka 4:0

Şimal-Qərb və Qarabağ regionu
8 aprel
UGİM (Bərdə) - Şorsu (Şəki) 6:0
UGİM (Mingəçevir) - UGİM (Qəbələ) 2:0
15 aprel
Şorsu - UGİM (Bərdə) 4:4
UGİM (Qəbələ) - UGİM (Mingəçevir) 1:2
24 aprel
UGİM (Qax) - UGİM (Bərdə) 0:3
21 aprel
UGİM (Bərdə) – UGİM (Qax) 4:6
Qəbələ - UGİM (Mingəçevir) 4:1
24 aprel
UGİM (Mingəçevir) - Qəbələ 2:2


Son xəbərlər

Gəncədə qərb derbisi - YENİLƏNİR

Liberiya millisinin üzvü Azərbaycan klubunun düşərgəsində

Gəncəli deputat: "Komandamız "Turan Tovuz"u məğlub edəcək potensialdadı"

"Kəpəz" qərb derbisinə itkilərlə çıxacaq

Makqreqor xəstələnən Poryeyə söz atdı

“İmişli” Saatlını doğma stadiona dəyişir

DÇ-2022-də 1/4 final həyacanı - YENİLƏNİR

Fürinin xanımı də Usikin adını çəkdi - MÜSAHİBƏ

"Xarı Bülbül" Çağırış kubokunda iştirak edən rəqibini məğlub etdi

Şəhriyar Əliyev: “Ayxan Abbasov nə desə, o da olacaq”

"Mingəçevir" - "Qaradağ Lökbatan" matçını bu hakim idarə edəcək

2 yığmanın seçmə mərhələdə oyunlarının vaxtları açıqlandı

Azərbaycanlı məşqçilər Brondbüdə seminarda iştirak ediblər

2 idmaçımızdan qızıl medal

Liderdən növbəti qələbə

İspaniya nəhəngi Qarnaçonu istəyir

"Azersun Arena"da 4 qol - VİDEO

Qurban Qurbanov: "Cavab qarşılaşması daha maraqlı olacaq"

Elmar Baxşıyev: "İstədiyimi komandamdan görürdüm"

Kamal Bayramov: "Qərb derbisi azarkeşlər üçün xüsusi maraq kəsb edir"

Yüksək Liqada ilə yekun vuruldu

Braziliya millisi üçün xoş xəbər

Raysın durumuna aydınlıq gəldi

“Zirə”dən minimal hesablı qələbə - VİDEO

Laurentsiu Regekampf: “Komandamı dəyişməyi düşünmürəm”

Rəşad Sadıqov: “Meydanda amansız mübarizə gedirdi”

Endrikin yeni klubu bəlli oldu

“Zirə”nin hücumçusu zədələndi

“Neftçi”də ciddi itki

“Türkiyə futbolu Avropa səviyyəsindədi”

Azərbaycanlı şahmatçı İspaniyada çempion oldu

Lənkəran təmsilçisi matça gəlmədi

“Türkiyədə açıqlamaq istəmədiyim səbəblərə görə şans qazanmadım”

Messi – Ronaldo rəqabəti DÇ-də də davam edir

"Emin Mahmudov tək "Neftçi"nin yox, Azərbaycanın aparıcı futbolçularından biridi" - "Neftçi" azarkeşi

“Qətərdə hələ ki, heç bir neqativ durum yaşanmayıb”

Hörmət, yoxsa sərvət? - TƏHLİL

Azərbaycan şahmatçıları üçün Mahaçqala sınağı

“Zirə” ilə oyundan əvvəl "Neftçi"də “Sağlamlıq durumu” - VİDEO

FFF-nin şikayəti əsassız sayıldı

DİN azarkeşlərin saxlanılmasına reaksiya verdi: “Onlar ictimai qaydaları pozub”

Mbappe İngiltərə ilə oyunu buraxa bilər

Bütün xəbərlər