Sizin reklam burada

PFL divizionun təqvimini açıqladı

Baxış Sayı:116


Mübarizəyə mayın 17-də yekun vurulacaq
PFL srağagün 2020/21 mövsümü üçün birinci divizionun təqvimini açıqlayıb. İlk turu geridə qalan çempiontda növbəti oyunlar oktyabrın 15-16-da baş tutacaq. 3 dövrədən və 27 turdan ibarət olacaq mövsümə gələn il mayın 17-də yekun vurulacaq. Qeyd edək ki, Tovuz şəhər stadionunda aparılan təmir və yenidənqurma işləri COVID-19 pandemiyası səbəbindən gecikdiyinə görə birinci turun "Turan Tovuz" – "Zaqatala" qarşılaşmasında dəyişiklik olub. Tovuz təmsilçisi Zaqatalaya səfər edib.
Birinci divizion
1-ci dövrə
1-ci tur
1 oktyabr (cümə axşamı)
1. "Keşlə-2" – "Kəpəz" 2:6
2. "Sumqayıt-2" - "Qarabağ-2" 2:3
3. "Neftçi-2" – "Sabah-2" 1:0
2 oktyabr (cümə)
4. "Qaradağ Lökbatan" – MOİK 1:1
5. "Zaqatala" – "Turan Tovuz" 0:1
8 oktyabr
AÇ-2021. Slovakiya U-21 - Azərbaycan U-21 2:1
10 oktyabr
Millətlər Liqası, 3-cü tur
Monteneqro - Azərbaycan
13 oktyabr
Millətlər Liqası, 4-cü tur
Azərbaycan – Сənubi Kipr
13 oktyabr
AÇ-2021. Gürcüstan U-21 - Azərbaycan U-21
2-ci tur
15 oktyabr (cümə axşamı)
6. MOİK – "Turan Tovuz"
16 oktyabr (cümə)
7. "Zaqatala" – "Neftçi-2"
8. "Qarabağ-2" – "Qaradağ Lökbatan"
9. "Kəpəz" – "Sabah-2"
10. "Keşlə-2" – "Sumqayıt-2"
3-cü tur
21 oktyabr (çərşənbə)
11. "Turan Tovuz" – "Qarabağ-2”
12. "Sumqayıt-2" – "Kəpəz"
13. "Qaradağ Lökbatan" – "Keşlə-2"
22 oktyabr (cümə axşamı)
14. "Neftçi-2" – MOİK
15. "Sabah-2" – "Zaqatala"
4-cü tur
28 oktyabr (çərşənbə)
16. "Qarabağ-2" – "Neftçi-2"
17. "Kəpəz" – "Zaqatala"
18. MOİK – "Sabah-2"
29 oktyabr (cümə axşamı)
19. "Keşlə-2" – "Turan Tovuz"
20. "Sumqayıt-2" – "Qaradağ Lökbatan"
5-ci tur
4 noyabr (çərşənbə)
21. "Sabah-2" – "Qarabağ-2"
22. "Qaradağ Lökbatan" – "Kəpəz"
23. "Turan Tovuz" – "Sumqayıt-2"
5 noyabr (cümə axşamı)
24. "Neftçi-2" – "Keşlə-2"
25. "Zaqatala" – MOİK
12 noyabr
AÇ-2021. İsveçrə U-21 - Azərbaycan U-21
14 noyabr
Millətlər Liqası, 5-ci tur
Azərbaycan - Monteneqro
17 noyabr
Millətlər Liqası, 6-cı tur
Lüksemburq - Azərbaycan
6-cı tur
19 noyabr (cümə axşamı)
26. "Qaradağ Lökbatan" – "Turan Tovuz"
27. "Kəpəz" – MOİK
20 noyabr (cümə)
28. "Qarabağ-2" – "Zaqatala"
29. "Sumqayıt-2" – "Neftçi-2"
30. "Keşlə-2" – "Sabah-2"
7-ci tur
25 noyabr (çərşənbə)
31. "Sabah-2" – "Sumqayıt-2"
32. "Zaqatala" – "Keşlə-2"
33. MOİK – "Qarabağ-2"
26 noyabr (cümə axşamı)
34. "Turan Tovuz" – "Kəpəz"
35. "Neftçi-2" – "Qaradağ Lökbatan"
8-ci tur
2 dekabr (çərşənbə)
36. "Kəpəz" – "Qarabağ-2"
37. "Keşlə-2" – MOİK
38. "Sumqayıt-2"- "Zaqatala"
3 dekabr (cümə axşamı)
39. "Qaradağ Lökbatan" – "Sabah-2"
40. "Turan Tovuz" – "Neftçi-2"
9-cu tur
9 dekabr (çərşənbə)
41. "Neftçi-2" – "Kəpəz"
42. "Sabah-2" – "Turan Tovuz"
43. "Zaqatala" – "Qaradağ Lökbatan"
44. MOİK – "Sumqayıt-2"
45. "Qarabağ-2" – "Keşlə-2"
2-ci dövrə
10-cu tur
13 dekabr (bazar)
46. "Sabah-2" – "Kəpəz"
47. "Neftçi-2" – "Zaqatala"
48. "Turan Tovuz" – MOİK
49. "Qaradağ Lökbatan" – "Qarabağ-2"
50. "Sumqayıt-2" – "Keşlə-2"
11-ci tur
18 dekabr (cümə)
51. "Kəpəz" – "Sumqayıt-2"
52. "Keşlə-2" – "Qaradağ Lökbatan"
53. "Qarabağ-2"- "Turan Tovuz"
54. MOİK – "Neftçi-2"
55. "Zaqatala"- "Sabah-2"
24 dekabr (cümə axşamı)
Azərbaycan kuboku
1/8 final
2021-ci il
1-2 fevral (bazar ertəsi, çərşənbə axşamı)
Azərbaycan kuboku
1/4 final, ilk oyunlar
6-7 fevral (şənbə, bazar)
Azərbaycan kuboku
1/4 final, cavab oyunları
12-ci tur
10 fevral (çərşənbə)
56. "Zaqatala"- "Kəpəz"
57. "Sabah-2" – MOİK
11 fevral (cümə axşamı)
58. "Neftçi-2" – "Qarabağ-2"
59. "Turan Tovuz" – "Keşlə-2"
60. "Qaradağ Lökbatan" – "Sumqayıt-2"
13-cü tur
17 fevral (çərşənbə)
61. "Qarabağ-2" – "Sabah-2"
62. "Sumqayıt-2" – "Turan Tovuz"
63. "Keşlə-2" – "Neftçi-2"
18 fevral (cümə axşamı)
64. "Kəpəz" – "Qaradağ Lökbatan"
65. MOİK – "Zaqatala"
14-cü tur
24 fevral (çərşənbə)
66. "Zaqatala" – "Qarabağ-2"
67. "Sabah-2" – "Keşlə-2"
68. "Neftçi-2" – "Sumqayıt-2"
25 fevral (cümə axşamı)
69. MOİK – "Kəpəz"
70. "Turan Tovuz" – "Qaradağ Lökbatan"
15-c tur
3 mart ( çərşənbə)
71. "Sumqayıt-2" – "Sabah-2"
72. "Kəpəz" – "Turan Tovuz"
73. "Qaradağ Lökbatan" – "Neftçi-2"
4 mart (cümə axşamı)
74. "Keşlə-2" – "Zaqatala"
75. "Qarabağ-2" – MOİK
16-cı tur
8 mart (bazar ertəsi)
76. "Qarabağ-2" – "Kəpəz"
77. MOİK – "Keşlə-2"
78. "Zaqatala" – "Sumqayıt-2"
79. "Sabah-2"– "Qaradağ Lökbatan"
80. "Neftçi-2" – "Turan Tovuz"
17-ci tur
14 mart (bazar)
81. "Kəpəz" – "Neftçi-2"
82. "Sumqayıt-2" – MOİK
83. "Keşlə-2" – "Qarabağ-2"
84. "Turan Tovuz" – "Sabah-2"
85. "Qaradağ Lökbatan" – "Zaqatala"
18-ci tur
18 mart (cümə axşamı)
86. "Kəpəz" – "Keşlə-2"
87. "Qarabağ-2" – "Sumqayıt-2"
88. MOİK – "Qaradağ Lökbatan"
89. "Turan Tovuz" - "Zaqatala"
90. "Sabah-2" – "Neftçi-2"
22-30 mart
DÇ-2022-nin seçmə oyunları
3-cü dövrə
19-cu tur
1 aprel (cümə axşamı)
91. "Sumqayıt-2" – "Kəpəz"
92. "Qaradağ Lökbatan" – "Keşlə-2"
93. "Turan Tovuz" – "Qarabağ-2"
2 aprel (cümə)
94. "Neftçi-2" – MOİK
95. "Sabah-2" – "Zaqatala”
20-ci tur
7 aprel (çərşənbə)
96. MOİK – "Sabah-2"
97. "Keşlə-2" – "Turan Tovuz"
8 aprel (cümə axşamı)
98. "Qarabağ-2" – "Neftçi-2"
99. "Sumqayıt-2" – "Qaradağ Lökbatan"
100. "Kəpəz" – "Zaqatala"
21-ci tur
12 aprel (bazar ertəsi)
101. "Qaradağ Lökbatan" – "Kəpəz"
102. "Turan Tovuz" – "Sumqayıt-2"
103. "Neftçi-2" – "Keşlə-2"
104. "Sabah-2" – "Qarabağ-2"
105. "Zaqatala" – MOİK
22-ci tur
17 aprel (şənbə)
106. "Kəpəz" – MOİK
107. "Qarabağ-2" – "Zaqatala"
108. "Keşlə-2" – "Sabah-2"
109. "Sumqayıt-2" – "Neftçi-2"
110. "Qaradağ Lökbatan" – "Turan Tovuz"
21 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku
Yarımfinal, ilk oyunlar
23-cü tur
24 aprel (şənbə)
111. "Turan Tovuz" – "Kəpəz"
112. "Neftçi-2" – "Qaradağ Lökbatan"
113. "Sabah-2" – "Sumqayıt-2"
114. "Zaqatala" – "Keşlə-2"
115. MOİK – "Qarabağ-2"
29 aprel (cümə axşamı)
Azərbaycan kuboku
Yarımfinal, cavab oyunları
24-cü tur
2 may (bazar)
116. "Kəpəz" – "Qarabağ-2"
117. "Keşlə-2" – MOİK
118. "Sumqayıt-2"- "Zaqatala"
119. "Qaradağ Lökbatan" – "Sabah-2"
120. "Turan Tovuz" – "Neftçi-2"
25-ci tur
6 may (cümə axşamı)
121. "Neftçi-2" – "Kəpəz"
122. "Sabah-2" – "Turan Tovuz"
123. "Qarabağ-2" – "Keşlə-2"
7 may (cümə)
124. MOİK – "Sumqayıt-2"
125. "Zaqatala" – "Qaradağ Lökbatan"
26-cı tur
11 may (çərşənbə axşamı)
126. "Keşlə-2" – "Kəpəz"
127. "Sumqayıt-2"- "Qarabağ-2"
128. "Qaradağ Lökbatan" – MOİK
129. "Turan Tovuz" – "Zaqatala"
130. "Neftçi-2" – "Sabah-2"
27-ci tur
17 may (bazar ertəsi)
131. "Kəpəz" – "Sabah-2"
132. "Zaqatala" – "Neftçi-2"
133. MOİK – "Turan Tovuz"
134. "Qarabağ-2" – "Qaradağ Lökbatan"
135. "Keşlə-2" – "Sumqayıt-2"
26 may (çərşənbə)
Avropa Liqası, final
28 may (cümə)
Azərbaycan kuboku, final
29 may (şənbə)
Çempionlar Liqası, final

Oxşar xəbərlər
SON XƏBƏRLƏR