Sizin reklam burada

PFL həsrətlə gözlənilən təqvimi açıqladı

Baxış Sayı:79


Kubokun final oyunu mayın 28-nə salınıb
Premyer-liqanın 2020/21 mövsümünün tam təqvimi müəyyənləşib. Peşəkar Futbol Liqası (PFL) bütün turların matçlarının gününü açıqlayıb. Təqvimdə ehtiyat günlər və milli komandaların iştirakı ilə keçiriləcək qarşılaşmaların tarixləri də qeyd olunub. Onu da qeyd edək ki, ölkə kubokunun finalı mayın 28-də, yəni Respublika Günündə keçiriləcək.
Azərbaycan premyer-liqası
2020/21 mövsümü
Birinci dövrə
1-ci tur
21 avqust (cümə)
1. “Neftçi” (Bakı) -“Səbail” 2:1
22 avqust (şənbə)
2. “Sumqayıt” – “Keşlə” 0:1
3. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sabah” (Bakı) 2:0
23 avqust (bazar)
4. “Qəbələ” – “Zirə” 1:1
5 sentyabr
Millətlər Liqası, 1-ci tur
Azərbaycan – Lüksemburq 1:2
7 sentyabr
AÇ-2021-in seçmə oyunu: Azərbaycan U-21 – Fransa U-21 1:2
8 sentyabr
Millətlər Liqası, 2-ci tur
Cənubi Kipr - Azərbaycan 0:1
2-ci tur
11 sentyabr (cümə)
5. “Keşlə” – “Qarabağ” 0:0
6. “Neftçi” – “Sumqayıt” 0:2
12 sentyabr (şənbə)
7. “Səbail” – “Zirə” 1:2
13 sentyabr (bazar)
8. “Sabah”- “Qəbələ” 3:0
3-cü tur
19 sentyabr (şənbə)
9. “Qəbələ” – “Keşlə” 0:0
10. “Sumqayıt” – “Səbail” 2:1
20 sentyabr (bazar)
11. “Zirə” – “Sabah” 0:2
12. “Qarabağ” – “Neftçi” 1:2
4-cü tur
25 sentyabr (cümə)
13. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
26 sentyabr (şənbə)
14. “Səbail” – “Sabah”
15. “Keşlə” – “Zirə”
27 sentyabr (bazar)
16. “Neftçi” – “Qəbələ”
29-30 sentyabr
Çempionlar Liqası, pley-off mərhələsi
1 oktyabr
Avropa Liqası, pley-off mərhələsi
5-ci tur
2 oktyabr (cümə)
17. “Sabah” – “Keşlə”
3 oktyabr (şənbə)
18. “Qəbələ” – “Sumqayıt”
19. “Zirə” – “Neftçi”
4 oktyabr (bazar)
20. “Qarabağ” – “Səbail”
8 oktyabr
AÇ-2021-in seçmə oyunu: Slovakiya U-21 - Azərbaycan U-21
10 oktyabr
Millətlər Liqası, 3-cü tur
Monteneqro - Azərbaycan
13 oktyabr
Millətlər Liqası, 4-cü tur
Azərbaycan – Cənubi Kipr
13 oktyabr
AÇ-2021-in seçmə oyunu: Gürcüstan U-21 - Azərbaycan U-21
6-cı tur
17 oktyabr (şənbə)
21. “Qarabağ” – “Qəbələ”
22. “Səbail” – “Keşlə”
18 oktyabr (bazar)
23. “Neftçi” – “Sabah”
24. “Sumqayıt” – “Zirə”
21 oktyabr
ehtiyat gün
20-21 oktyabr
Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 1-ci tur
22 oktyabr
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 1-ci tur
7-ci tur
24 oktyabr (şənbə)
25. “Qəbələ” – “Səbail”
26. “Keşlə” – “Neftçi”
25 oktyabr (bazar)
27. “Sabah” – “Sumqayıt”
28. “Zirə” – “Qarabağ”
27-28 oktyabr
Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 2-ci tur
29 oktyabr
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 2-ci tur
İkinci dövrə
8-ci tur
31 oktyabr (şənbə)
29. “Zirə” – “Səbail”
30. “Qəbələ” – “Sabah”
1 noyabr (bazar)
31. “Qarabağ” - “Keşlə”
32. “Sumqayıt” – “Neftçi”
3-4 noyabr
Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 3-cü tur
5 noyabr
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 3-cü tur
9-cu tur
6 noyabr (cümə)
33. “Sabah” – “Zirə”
7 noyabr (şənbə)
34. “Səbail” – “Sumqayıt”
35. “Keşlə” – “Qəbələ”
8 noyabr (bazar)
36. “Neftçi” – “Qarabağ”
12 noyabr
AÇ-2021-in seçmə oyunu: İsveçrə U-21 - Azərbaycan U-21
14 noyabr
Millətlər Liqası, 5-ci tur
Azərbaycan - Monteneqro
17 noyabr
Millətlər Liqası, 6-cı tur
Lüksemburq - Azərbaycan
10-cu tur
21 noyabr (şənbə)
37. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
38. “Sabah” - “Səbail”
22 noyabr (bazar)
39. “Zirə” – “Keşlə”
40. “Qəbələ” – “Neftçi”
24-25 noyabr
Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 4-cü tur
26 noyabr
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 4-cü tur
11-ci tur
28 noyabr (şənbə)
41. “Sumqayıt” – “Qəbələ”
42. “Neftçi” – “Zirə”
29 noyabr (bazar)
43. “Keşlə” – “Sabah”
44. “Səbail” – “Qarabağ”
1-2 dekabr
Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 5-ci tur
3 dekabr
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 5-ci tur
3 dekabr
ehtiyat gün
12-ci tur
5 dekabr (şənbə)
45. “Sabah” – “Neftçi”
46. “Keşlə” – “Səbail”
6 dekabr (bazar)
47. “Zirə” – “Sumqayıt”
48. “Qəbələ” – “Qarabağ”
8-9 dekabr
Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi, 6-cı tur
10 dekabr
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, 6-cı tur
13-cü tur
13 dekabr (bazar)
49. “Səbail” – “Qəbələ”
50. “Sumqayıt” – “Sabah”
14 dekabr (bazar ertəsi)
51. “Neftçi” – “Keşlə”
52. “Qarabağ” – “Zirə”
14-cü tur
19 dekabr (şənbə)
53. “Zirə” – “Qəbələ”
54. “Səbail” – “Neftçi”
20 dekabr (bazar)
55. “Sabah” – “Qarabağ
56. “Keşlə” – “Sumqayıt””
24 dekabr (cümə axşamı)
Azərbaycan kuboku
1/8 final mərhələsi
2021-ci il
1-2 fevral (bazar ertəsi, çərşənbə axşamı)
Azərbaycan kuboku
1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
6-7 fevral (şənbə, bazar)
Azərbaycan kuboku
1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
Üçüncü dövrə
15-ci tur
13 fevral (şənbə)
57. “Qarabağ” – “Neftçi”
58. “Sumqayıt” – “Səbail”
14 fevral (bazar)
59. “Qəbələ” – “Keşlə”
60. “Zirə” – “Sabah”
16-17 fevral
Çempionlar Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar
18 fevral
Avropa Liqası, 1/16 final, ilk oyunlar
16-cı tur
20 fevral (şənbə)
61. “Səbail” – “Sabah”
62. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
21 fevral (bazar)
63. “Keşlə” – “Zirə”
64. “Neftçi” – “Qəbələ”
23-24 fevral
Çempionlar Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar
25 fevral
Avropa Liqası, 1/16 final, cavab oyunları
17-ci tur
27 fevral (şənbə)
65. “Zirə” – “Neftçi”
66. “Qəbələ” – “Sumqayıt”
28 fevral (bazar)
67. “Sabah” – “Keşlə”
68. “Qarabağ” – “Səbail”
18-ci tur
6 mart (şənbə)
69. “Qarabağ” – “Qəbələ”
70. “Səbail” – “Keşlə”
7 mart (bazar)
71. “Sumqayıt” – “Zirə”
72. “Neftçi” – “Sabah”
9-10 mart
Çempionlar Liqası, 1/8 final, cavab oyunları
11 mart
Avropa Liqası, 1/8 final, ilk oyunlar
19-cu tur
12 mart (cümə)
73. “Sabah” – “Sumqayıt”
74. “Keşlə” – “Neftçi”
13 mart (şənbə)
75. “Qəbələ” – “Səbail”
76. “Zirə” – “Qarabağ”
16-17 mart
Çempionlar Liqası, 1/8 final, cavab oyunları
18 mart
Avropa Liqası, 1/8 final, cavab oyunları
20-ci tur
18 mart (cümə axşamı)
77. “Neftçi”- “Səbail”
78. “Sumqayıt” – “Keşlə”
19 mart (cümə)
79. “Qarabağ” – “Sabah”
80. “Qəbələ”– “Zirə”
22-30 mart
DÇ-2022-nin seçmə oyunları
21-ci tur
3 aprel (şənbə)
81. “Keşlə” – “Qarabağ”
82. “Səbail” – “Zirə”
4 aprel (bazar)
83. “Sabah”- “Qəbələ”
84. “Neftçi” – “Sumqayıt”
6-7 aprel
Çempionlar Liqası, 1/4 final, ilk oyunlar
8 aprel
Avropa Liqası, 1/4 final, ilk oyunlar
8 aprel
ehtiyat gün
Dördüncü dövrə
22-ci tur
10 aprel (şənbə)
85. “Qəbələ” – “Neftçi”
86. “Sabah” – Səbail”
11 aprel (bazar)
87. “Zirə” – “Keşlə”
88. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
13-14 aprel
Çempionlar Liqası, 1/4 final, cavab oyunları
15 aprel
Avropa Liqası, 1/4 final, cavab oyunları
23-cü tur
16 aprel (cümə)
89. “Səbail” – “Qarabağ”
90. “Sumqayıt” – “Qəbələ”
17 aprel (şənbə)
91. “Neftçi” – “Zirə”
92. “Keşlə” – “Sabah”
21 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku
yarımfinal, ilk oyunlar
24-cü tur
25 aprel (bazar)
93. “Keşlə”- “Səbail”
94. “Zirə” – “Sumqayıt”
95. “Sabah” – “Neftçi”
96. “Qəbələ” – “Qarabağ”
27-28 aprel
Çempionlar Liqası, yarımfinal, ilk oyunlar
29 aprel
Avropa Liqası, yarımfinal, ilk oyunlar
29 aprel (cümə axşamı)
Azərbaycan kuboku
yarımfinal, cavab oyunları
25-ci tur
3 may (bazar ertəsi)
97. “Səbail” – “Qəbələ”
98. “Neftçi” – “Keşlə”
4 may (çərşənbə axşamı)
99. “Sumqayıt” – “Sabah”
100. “Qarabağ” – “Zirə”
4-5 may
Çempionlar Liqası, yarımfinal, cavab oyunları
6 may
Avropa Liqası, yarımfinal, cavab oyunları
26-cı tur
8 may (şənbə)
101. “Keşlə” – “Sumqayıt”
102. “Səbail” – “Neftçi”
9 may (bazar)
103. “Sabah” – “Qarabağ”
104. “Zirə” – “Qəbələ”
12 may
ehtiyat gün
27-ci tur
15 may (şənbə)
105. “Zirə” – “Səbail”
106. “Qəbələ” – “Sabah”
107. “Qarabağ” – “Keşlə”
108. “Sumqayıt” – “Neftçi”
28-ci tur
22 may (şənbə)
109. “Səbail” – “Sumqayıt”
110. “Neftçi” – “Qarabağ”
111. “Keşlə” – “Qəbələ”
112. “Sabah” – “Zirə”
26 may (çərşənbə)
Avropa Liqası, final
28 may (cümə)
Azərbaycan kuboku, final
29 may (şənbə)
Çempionlar Liqası, final
Qeyd: avrokuboklarda mübarizəyə davam edən komanda tur çərçivəsində oyunun tarixini bir gün əvvələ və ya sonraya keçirməklə bağlı müraciət etmək imkanına malikdi. Oyunun tarixi ilə bağlı yekun qərar qəbul etmək hüququ Peşəkar Futbol Liqasına məxsusdu.

Oxşar xəbərlər
SON XƏBƏRLƏR