Avrokubok təmsilçilərimiz rəqiblərini tanıdı
Xəbər verdiyimiz kimi, iyunu 18-19-da UEFA-nın İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil-qərargahında yeni avrokubok mövsümündə birinci və ikinci təsnifat mərhələlərinin püşkü atıldı. Çərşənbə axşamı əvvəlcə Çempionlar Liqasında iştirak edəcək komandalar rəqiblərini tanıdı.

“Qarabağ”: Albaniyadan başlayan yol rahat görünür
Azərbaycanı bu mötəbər yarışda təmsil edəcək “Qarabağ”ın ilk rəqibi Albaniya çempionu “Partizani” oldu. Qeyd edək ki, ÇL-in 1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 9-10-da, cavab görüşləri 16-17-də baş tutacaq. “Qarabağ” albanlarla ilk oyunu səfərdə keçirəcək.
ÇL-in ikinci təsnifat mərhələsinin püşkü isə dünən atıldı. Beləliklə, püşkün nəticəsinə görə “Çempionların yolu”ndan 10, “qeyri-çempionların yolu”ndan isə 2 cütlük müəyyənləşdi. İkinci mərhələdə də “səpələnmişlər” səbətində yer alacaq "Qarabağ" - "Partizani" cütünün qalibinin növbəti rəqibi "Dandalk" (İrlandiya) - "Riqa" (Latviya) cütünün güclüsü olacaq.
Qeyd edək ki, ikinci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 23-24-də, cavab görüşləri bundan bir həftə sonra keçiriləcək.

UEFA Çempionlar Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi
Nımme Kalyu (Estoniya) - Şkendiya (Şimali Makedoniya)
Suduva (Litva) - Srvena Zvezda (Serbiya)
Ararat-Armeniya (Ermənistan) - AİK (İsveç)
Astana (Qazaxıstan) - ÇFR (Rumıniya)
Ferentsvaroş (Macarstan) - Ludoqorets (Bolqarıstan)
Partizani (Albaniya) - QARABAĞ (AZƏRBAYCAN)
Slovan (Slovakiya) - Sutyeska (Monteneqro)
Seltik (Şotlandiya) - Sarayevo (Bosniya və Hersoqovina)
Şerif (Moldova) - Saburtalo (Gürcüstan)
F91 Düdelanj (Lüksemburq) - Valletta (Malta)
Linfild (Şimali İrlandiya) - Rusenborq (Norveç)
Valyur (İslandiya) - Maribor (Sloveniya)
Dandalk (İrlandiya) - Riqa (Latviya)
Nyu Seynts (Uels) - ilkin mərhələnin qalibi
HJK (Finlandiya) - HB Torshavn (Farer adaları)
BATE (Belarus) - Pyast (Polşa)

2-ci təsnifat mərhələsi
Çempionların yolu
Astana (Qazaxıstan)/ÇFR (Rumıniya) cütünün qalibi - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail)
BATE (Belarus)/Pyast (Polşa) cütünün qalibi - Linfild (Şimali İrlandiya)/Rusenborq (Norveç) cütünün qalibi
Nyu Seynts (Uels)/ ilkin mərhələnin qalibi cütünün qalibi - Kopenhagen (Danimarka)
Ferentsvaroş (Macarstan)/Lüdoqorets (Bolqarıstan) cütünün qalibi – F91 Düdelanj (Lüksemburq)/Valletta (Malta) cütünün qalibi
Dandalk (İrlandiya)/Riqa (Latviya) cütünün qalibi - Partizani (Albaniya)/QARABAĞ (AZƏRBAYCAN) cütünün qalibi
Şerif (Moldova)/Saburtalo (Gürcüstan) cütünün qalibi - Dinamo (Xorvatiya)
Seltik (Şotlandiya)/Sarayevo (Bosniya və Hersoqovina) cütünün qalibi - Nımme Kalyu (Estoniya)/Şkendiya (Makedoniya) cütünün qalibi
Suduva (Litva)/Srvena Zvezda (Serbiya) cütünün qalibi - HJK (Finlandiya)/HB Torshavn (Farer adaları) cütünün qalibi
Slovan (Slovakiya)/Sutyeska (Monteneqro) cütünün qalibi - APOEL (Cənubi Kipr)
Valyur (İslandiya)/Maribor (Sloveniya) cütünün qalibi – Ararat-Armeniya (Ermənistan)/AİK (İsveç) cütünün qalibi
Qeyri-çempionların yolu
Viktoriya (Çexiya) - Olimpiakos (Yunanıstan)
PSV (Hollandiya) - Bazel (İsveçrə)

“Neftçi”yə münasib, “Səbail” üçün çətin rəqib
Avropa Liqasına gəlincə, iyunun 18-də 1-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atıldı. Nəticədə Azərbaycan təmsilçilərindən “Neftçi” və “Səbail”in ilk rəqibləri bilindi. “Neftçi” Moldova “Sperantsa”sı ilə qarşılaşacaq. Püşkün nəticəsinə görə ilk oyunu evdə keçirməli olan “Neftçi”nin moldovalılarla görüşünün yeri dəyişdirilib. UEFA “Neftçi” və “Səbail”in (həmçinin Moldova komandalarının) eyni turnirdə və eyni şəhərdə mübarizə apardığını nəzərə alaraq, “ağ-qaralar”ın əvvəlcə səfərdə oynamasına qərar verib.
“Qarabağ” və “Neftçi”dən fərqli avrokuboklarda debüt edəcək “Səbail”in bəxtinin gətirmədiyini deyə bilərik. Belə ki, Bayıl təmsilçisi aşkar favorit olan Rumıniyanın “Universitatya” klubuna rəqib oldu. "Səbail" iyulun 11-də rəqibini "ASCO Arena"da qəbul edəcək. UEFA qəsəbə təmsilçisinə birinci təsnifat mərhələsindəki oyunu süni ot örtüklü meydanda keçirməyə icazə verib. Qeyd edək ki, cavab görüşü iyulun 18-də "Yon Oblemenko" stadionunda keçiriləcək.

“Qəbələ” yenə Tiflis “Dinamo”suna rəqib ola bilər
Dünən isə AL-də 2-ci mərhələnin püşkü atıldı. "Qarabağ" "Partizani" səddinə ilişsə, Avropa Liqasına yollanacaq. Belədə ağdamlılar “Çempionlar yolu”nda çıxış edəcək və "Şerif" (Moldova) - "Saburtalo" (Gürcüstan) cütünün məğlubuna rəqib olacaq.
Ölkə kubokunun qalibi “Qəbələ”yə gəlincə, islahatlara məruz qalan və iddiası azalan “qırmızı-qaralar”ın ikinci mərhələdəki rəqibi isə birinci mərhələdən sonra bəlli olacaq. Belə ki, “Qəbələ”yə yaxşı tanış olan Tiflis “Dinamo”su birinci mərhələdə “Fiorita” (San Marino) – “Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi ilə görüşəcək. Məhz həmin oyunun qalibi “qırmızı-qaralar”ın rəqibi olacaq. “Qəbələ” potensial rəqibi ilə ilk oyununu evdə keçirəcək.

Avropa Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi
Malmö (İsveç) - Ballimena Yunayted (Şimali İrlandiya)/Runavik (Farer adaları) cütünün qalibi
Konna-Kvey (Uels) - Kilmarnok (Şotlandiya)
Breydablik (İslandiya) - Vaduts (Lixtenşteyn)
Brann (Norveç) - Şemrok Rovers (İrlandiya)
Vitebsk (Belarus) - KuPS (Finlandiya)
Ordabası (Qazaxıstan) - Torpedo (Gürcüstan)
Sant Xuliya (Andorra)/Europa (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - Legiya (Polşa)
Qzira Yunayted (Malta) - Hayduk (Xorvatiya)
Radniçki (Serbiya) - Flora (Estoniya)
ÇSKA (Bolqarıstan) - Titoqrad (Monteneqro)
Makkabi (Hayfa, İsrail) - Mura (Sloveniya)
Debretsen (Macarıstan) - Kukesi (Albaniya)
Jöness (Lüksemburq) - Tobol (Qazaxıstan)
Styaua (Rumıniya) - Milsami (Moldova)
Çukariçki (Serbiya) - Banants (Ermənistan)
Kruzeyders (Şimali İrlandiya) – B36 Torshavn (Farer adaları)
İnter (Finlandiya) - Brondbü (Danimarka)
Priştina (Kosovo)/Sent Cozefs (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - Reyncers (Şotlandiya)
Kork Siti (İrlandiya) – Proqres (Lüksemburq)/Kardiff Metropolitan Yuniversiti (Uels) cütünün qalibi
Molde (Norveç) – KR Reykyavik (İslandiya)
Levski (Sofiya, Bolqarıstan) - Rujomberok (Slovakiya)
Akademiya Pandev (Şimali Makedoniya) - Zrinski (Bosniya və Hersoqovina)
Zeta (Monteneqro) - Fehervar (Macarıstan)
Şaxtyor (Belarus) - Hibernians (Malta)
NEFTÇİ (AZƏRBAYCAN) - Sperantsa (Moldova)
Olimpiya (Sloveniya) - Riqa FŞ (Latviya)
Honved (Macarıstan) - Jalgiris (Litva)
Radnik (Bosniya və Hersoqovina) - Spartak (Slovakiya)
Fola (Lüksemburq) - Çixura (Gürcüstan)
Alaşkert (Ermənistan) - Makedoniya (Şimali Makedoniya)
Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) - Fiorita (San Marino)/Enqordani (Andorra) cütünün qalibi
Şiroki Briyeq (Bosniya və Hersoqovina) – Kayrat (Qazaxıstan)
Kauno Jalgiris (Litva) - Apollon (Cənubi Kipr)
Ventspils (Latviya) - Teuta (Albaniya)
Krakoviya (Polşa) - Dunayska Streda (Slovakiya)
Styarnan (İslandiya) - Levadiya (Estoniya)
Barri Taun (Uels)/Kliftonvill (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi - Heuqesunn (Norveç)
Riteryay (Litva) - Klaksvik (Farer adaları)/Tre Fiori (San Marino) cütünün qalibi
Dinamo (Minsk, Belarus) - Liepaya (Latviya)
Norçöpinq (İsveç) - Sent Patrik (İrlandiya)
Aberdin (Şotlandiya) - RoPS (Finlandiya)
Domjale (Sloveniya) - Baltsan (Malta)
Laçi (Albaniya) - Hapoel (Beer-Şeva, İsrail)
Buduçnost (Monteneqro) - Narva (Estoniya)
SƏBAİL (AZƏRBAYCAN) - Universitatya (Krayova, Rumıniya)
Pünik (Ermənistan) - Şkupi (Şimali Makedoniya)
AEK (Cənubi Kipr) – Petrokub (Moldova)

2-ci təsnifat mərhələsi
Çempionlar yolu
Tre Penne (San Marino)/Santa Koloma (Andorra) cütünün məğlubu - Suduva (Litva)/Srvena Zvezda (Serbiya) cütünün məğlubu
BATE (Belarus)/Pyast (Polşa) cütünün məğlubu - Dandolk (İrlandiya)/Riqa (Latviya) cütünün məğlubu
Partizani (Albaniya)/QARABAĞ (AZƏRBAYCAN) cütünün məğlubu - Şerif (Moldova)/Saburtalo (Gürcüstan) cütünün məğlubu
Ararat-Armeniya (Ermənistan)/AİK (İsveç) cütünün məğlubu - Feronikeli (Kosovo)/Linkoln (Cəbəllütariq) cütünün məğlubu
Valyur (İslandiya)/Maribor (Sloveniya) cütünün məğlubu - Ferensvaroş (Macarstan)/Ludoqorets (Bolqarıstan) cütünün məğlubu
Slovan (Slovakiya)/Sutyeska (Monteneqro) cütünün məğlubu – Nyu Seynts (Uels)/ilkin mərhələnin qalibi cütünün məğlubu
İlkin mərhələnin finalçısı - Astana (Qazaxıstan)/ÇFR Kluj (Rumıniya) cütünün məğlubu
HJK (Finlandiya)/HB Torshavn (Farer adaları) cütünün məğlubu - Linfild (Şimali İrlandiya)/Rusenborq (Norveç) cütünün məğlubu
Nımme Kalyu (Estoniya)/Şkendiya (Makedoniya) cütünün məğlubu – F91 Düdelanj (Lüksemburq)/Valletta (Malta) cütünün məğlubu
Qeyd: "Seltik" (Şotlandiya) - "Sarayevo" (Bosniya və Hersoqovina) cütünün məğlubu üçüncü təsnifat mərhələsinə vəsiqə əldə edəcək.

Liqa yolu
Honved (Macarıstan)/Jalgiris (Litva) cütünün qalibi –
SƏBAİL (AZƏRBAYCAN)/Universitatya (Krayova, Rumıniya) cütünün qalibi
Norçöpinq (İsveç)/Sent Patrik (İrlandiya) - Dinamo (Minsk, Belarus)/Liepaya (Latviya) cütünün qalibi
Barri Taun (Uels)/Kliftonvill (Şimali İrlandiya) - Heuqesunn (Norveç) cütünün qalibi - Şturm (Avstriya)
Lexiya (Polşa) - İnter (Finlandiya)/Brondbü (Danimarka) cütünün qalibi
Domjale (Sloveniya)/Baltsan (Malta) cütünün qalibi - Malmö (İsveç) - Ballimena Yunayted (Şimali İrlandiya)/Runavik (Farer adaları) cütünün qalibi
ÇSKA (Bolqarıstan)/Titoqrad (Monteneqro) cütünün qalibi – Osiyek (Xorvatiya)
Laçi (Albaniya)/Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) cütünün qalibi – Şiroki Briyeq (Bosniya və Hersoqovina)/Kayrat (Qazaxıstan) cütünün qalibi
AEK (Cənubi Kipr)/Petrokub (Moldova) cütünün qalibi - Levski (Sofiya, Bolqarıstan)/Rujomberok (Slovakiya) cütünün qalibi
Zeta (Monteneqro)/ Fehervar (Macarıstan) cütünün qalibi - Breydablik (İslandiya)/Vaduts (Lixtenşteyn) cütünün qalibi
Molde (Norveç)/KR Reykyavik (İslandiya) cütünün qalibi - Çukariçki (Serbiya)/Banants (Ermənistan) cütünün qalibi
Roma (İtaliya) - Debretsen (Macarıstan)/Kukesi (Albaniya) cütünün qalibi
Arsenal (Rusiya) - NEFTÇİ (AZƏRBAYCAN)/Sperantsa (Moldova) cütünün qalibi
Sant Xuliya (Andorra)/Europa (Cəbəllütariq) - Legiya (Polşa) cütünün qalibi - Vitebsk (Belarus)/KuPS (Finlandiya) cütünün qalibi
QƏBƏLƏ (AZƏRBAYCAN) - Dinamo (Gürcüstan) - Fiorita (San Marino)/Enqordani (Andorra) cütünün qalibi
Aberdin (Şotlandiya)/RoPS (Finlandiya) cütünün qalibi - Fola (Lüksemburq)/Çixura (Gürcüstan) cütünün qalibi
Lütsern (İsveçrə) - Riteryay (Litva) - Klaksvik (Farer adaları)/Tre Fiori (San Marino) cütünün qalibi
Espanyol (İspaniya) - Styarnan (İslandiya)/Levadiya (Estoniya) cütünün qalibi
Utrext (Hollandiya) - Akademiya Pandev (Şimali Makedoniya)/Zrinski (Bosniya və Hersoqovina) cütünün qalibi
Malatyaspor (Türkiyə) - Olimpiya (Sloveniya)/Riqa FŞ (Latviya) cütünün qalibi
Antverpen (Belçika) - Vitorul (Rumıniya)
Priştina (Kosovo)/Sent Jozefs (Cəbəllütariq) - Reyncers (Şotlandiya) cütünün qalibi - Kork Siti (İrlandiya) - Progres (Lüksemburq)/Kardiff Metropolitan Yuniversiti (Uels) cütünün qalibi
Krakoviya (Polşa)/Dunayska Streda (Slovakiya) cütünün qalibi - Atromitos (Yunanıstan)
Pünik (Ermənistan)/Şkupi (Şimali Makedoniya) cütünün qalibi - Yablonets (Çexiya)
Radniçki (Serbiya)/Flora (Estoniya) cütünün qalibi - Ayntraxt (Almaniya)
Buduçnost (Monteneqro)/Narva (Estoniya) cütünün qalibi - Zarya (Ukrayna)
Ventspils (Latviya)/Teuta (Albaniya) cütünün qalibi – Qzira Yunayted (Malta)/Hayduk (Xorvatiya) cütünün qalibi
Strasburq (Fransa) - Makkabi (Hayfa, İsrail)/Mura (Sloveniya) cütünün qalibi
Vulverhempton (İngiltərə) - Kruzeyders (Şimali İrlandiya)/B36 Torshavn (Farer adaları) cütünün qalibi
Mlada Boleslav (Çexiya) - Ordabası (Qazaxıstan)/Torpedo (Gürcüstan) cütünün qalibi
Aris (Yunanıstan) - AEL (Cənubi Kipr)
Brann (Norveç)/Şemrok Rovers (İrlandiya) cütünün qalibi - Kauno Jalgiris (Litva)/Apollon (Cənubi Kipr) cütünün qalibi
Jöness (Lüksemburq)/Tobol (Qazaxıstan) cütünün qalibi - Vitoriya (Portuqaliya)
Alkmaar (Hollandiya) - Heken (İsveç)
Alaşkert (Ermənistan)/Makedoniya (Şimali Makedoniya) cütünün qalibi - Styaua (Rumıniya)/Milsami (Moldova) cütünün qalibi
Şaxtyor (Belarus)/Hibernians (Malta) cütünün qalibi - Esberq (Danimarka)
Lokomotiv (Bolqarıstan) - Radnik (Bosniya və Hersoqovina)/Spartak (Slovakiya) cütünün qalibi
Konna-Kvey (Uels)/Kilmarnok (Şotlandiya) cütünün qalibi - Partizan (Serbiya)
Qeyd edək ki, ikinci mərhələnin ilk oyunları iyulun 25-də, cavab görüşləri isə avqustun 1-də keçiriləcək.
MİRAĞA

Son xəbərlər

İngiltərə millisinin sabiq üzvündən etiraz: “VAR belə şeylər üçün tətbiq olunmur”

Dünya çempionatının tarixinə düşəcək

Matçdan dərhal sonra xəstəxanaya aparıldı

"Araz Naxçıvan" yenidən lider olmaq arzusunda - YENİLƏNİR

Daha bir Azərbaycan klubu fəaliyyətini dayandırır

Avropa Voleybol Konfederasiyasının rəsmi saytı Azərbaycan klubu haqda məqalə hazırladı

"Araz Naxçıvan"a danışılmış oyunlarla bağlı seminar keçirildi

UEFA "Qarabağ"a koronavirusa görə ödəniş etdi

Milli Gürcüstana yollandı

Messinin seriyası qırıldı

De Byazi Azərbaycan millisindən ayrılır? - AFFA-dan rəsmi açıqlama

Meksika 21-ci əsrin antirekorduna imza atdı

Canni de Byazi Azərbaycan millisindən ayrılır? - İDDİA

1/8 finalın daha 4 komandası bəlli olur - YENİLƏNİR

Van Qal onun parlaq gələcəyini görür

1/8 finalın daha 2 cütü müəyyənləşdi

Məşhur meyxanaçılar "Neftçi" - "Qarabağ" matçına aid qafiyə açıb deyişdilər

Avstraliya 1/8 finala belə yüksəldi - VİDEO

Tunisdən sensasiya - VİDEO

"Zaqatala"dan səfər qələbəsi - VİDEO

Futzal Federasiyası Alesioya son şans verib

Mircavadov Abdullayevin yığmaya gəlişinin faydalı olacağını düşünür

"Qarabağ-2" "Sumqayıt-2"ni belə məğlub etdi - VİDEO

"Turan Tovuz-2" "Neftçi-2" matçında 5 qol - VİDEO

Alimidən yubiley

"Kəpəz-2"dən böyükhesablı qələbə - VİDEO

"Qəbələ"nin zədəlilərinin durumu

"Azərreyl" növbəti mərhələdə

Siyasət Əsgərov Millətlər Liqasında uğurlu çıxışa ümid edir

“Şamaxı” dövlətin ayırdığı 3 milyon manatı nəyə xərcləyir? - MÜSAHİBƏ

“Neftçi”ni əvəz edən Emin Mahmudov - KÖŞƏ

Tennis üzrə ölkə kuboku keçiriləcək

Məşqdə huşunu itirən 22 yaşlı futbolçu dünyasını dəyişdi

Karate federasiyasında yeni təyinat

Kikboksinq üzrə Azərbaycan Kubokunun başlama vaxtı bilindi

Ronaldo Səudiyyə Ərəbistanı klubuna keçməyə yaxındı

"Qarabağ"a məğlubiyyət bizim üçün dərs oldu" - Regekampf

DÇ maraqlıdı, yoxsa maraqsız? - KÖŞƏ

Ozan Tufan: “DÇ-ni üzüntü içində izləyirəm”

“Almaniyanın bizə vurduğu 3-cü qol ayda bir dəfə yuxuma girir” - Səbri Sarıoğlu

"Neftçi"dən 200-cü məhsuldar oyun

16-cı turun AFFA nümayəndələri açıqlandı

"Nəyə qadir olduğumuzu göstərməliyik" - Müller

"Yuxumuz bitdi" - Keyruş

"Qalatasaray"dan ayrılan futbolçu digər Sperliqa klubuna keçdi

Bütün xəbərlər