“Qarabağ” qaçır, “Neftçi” qovur
Ötən saylarımızda AFFA-nın bayrağı altında keçirilən U-10, U-11 və U-12 liqasında qış fasiləsindən sonrakı nəticələri diqqətinizə çatdırmışdıq. Bu dəfə isə U-13-lərin mübarizəsi haqda məlumat verəcəyik. Qeyd edək ki, bu yaş qrupunda da mübarizə artıq pley-off mərhələsindədi.
U-13 liqası
Cənub regionu
Cəlilabad zonası
4-cü dövrə
14-cü tur
10 fevral
UGİM (Biləsuvar) - Masallı 0:3
Muğan - Məhsul (Cəlilabad) 1:3
15-ci tur
23 fevral
Muğan - UGİM (Biləsuvar) 7:0
Məhsul - Masallı 1:1
16-cı tur
3 mart
UGİM (Biləsuvar) - Məhsul 0:8
Masallı - Muğan 1:0
Xal durumu: Masallı, Məhsul – 36, Muğan – 30, UGİM (Biləsuvar) – 10.
Bombardirlər: Murad Kərimov (Məhsul) - 18, Nihat Hüseynov, Mürvət Şahbazov (hər ikisi “Məhsul”) – 11.

Lənkəran zonası
4-cü dövrə
16-cı tur
9 fevral
Zirvə (Lənkəran) - Ərkivan (Masallı) 0:2
UGİM (Astara) - Xəzər Lənkəran 0:3
17-ci tur
23-24 fevral
UGİM (Astara) - Zirvə 1:1
Xəzər Lənkəran - Ərkivan 3:1
18-ci tur
2-3 mart
Zirvə - Xəzər Lənkəran 1:2
Ərkivan - UGİM (Astara) 0:2
Xal durumu: Xəzər Lənkəran – 36, Ərkivan – 35, UGİM (Astara) – 29, Zirvə - 20.
Bombardirlər: Elmar Məmmədov (Xəzər Lənkəran) – 14, Emil Həsənov (Ərkivan) – 11.

Pley-off (1)
İlk oyunlar
9-10 mart
Muğan – Ərkivan 1:1
Məhsul – UGİM (Astara) 2:1
Cavab oyunları
17 mart
Ərkivan – Muğan 2:1
UGİM (Astara) - Məhsul 1:1
Pley-off (2)
İlk oyunlar
24 mart
Masallı – Ərkivan 0:1
Məhsul – Xəzər Lənkəran 3:0 (+:-)
Cavab oyunları
30 mart
Ərkivan – Masallı 1:3
“Xəzər Lənkəran” – “Məhsul” oyunu bu gün keçiriləcək.

Mərkəz regionu
Ağsu zonası
3-cü dövrə
15-ci tur
9 fevral
UGİM (Göyçay) - Kürdəmir Gİİ 0:0
Ağsu - Təhsil RİM (Şirvan) 5:0
16-cı tur
16 fevral
Təhsil RİM - Kürdəmir Gİİ 1:1
Ağsu - UGİM (Göyçay) 4:0
17-ci tur
23 fevral
Kürdəmir Gİİ – Ağsu 0:0
UGİM (Göyçay) - Təhsil RİM 2:6
Xal durumu: Ağsu – 46, UGİM (Göyçay) – 31, Kürdəmir Gİİ – 25, Təhsil RİM – 23.
Bombardirlər: Saleh Kərimli (Ağsu) - 23, Saday Vahidov (UGİM, Göyçay), Rəşad Əliyev (Ağsu) - 19, Məhərrəm Əliyev (Kürdəmir Gİİ) – 18.

İmişli zonası
3-cü dövrə
15-ci tur
10 fevral
Təhsil (Saatlı) - Bahar Gİİ (Beyləqan) 6:0
UGİM (Beyləqan) - Mil-Muğan (İmişli) 1:3
16-cı tur
16-17 fevral
Bahar Gİİ - Mil-Muğan 2:2
Təhsil - UGİM (Beyləqan) 3:0
17-ci tur
23-24 fevral
Mil-Muğan - Təhsil 3:0
UGİM (Beyləqan) - Bahar Gİİ (Beyləqan) 2:0
Xal durumu: Təhsil – 42, UGİM (Beyləqan) – 37, Mil-Muğan – 30, Bahar Gİİ – 21.
Bombardirlər: Nicat Abbasov (Təhsil) - 25, Tural Məhəmmədli (Mil-Muğan) – 17.

Pley-off (1)
İlk oyunlar
9 mart
UGİM (Göyçay) - Mil-Muğan 1:0
Kürdəmir Gİİ - UGİM (Beyləqan) 1:1

Paytaxt regionu
Bakı zonası
2-ci dövrə
16-cı tur
2 fevral
Səbail - ROFM Xəzər 0:2
Sabah - Neftçi İK İB 0:0
Neftçi - Keşlə 2:1
Qarabağ - Qəbələ 3:1
17-ci tur
9 fevral
ROFM Xəzər - Sabah 0:0
Qarabağ - Neftçi 3:4
Keşlə - Səbail 0:2
Qəbələ - Neftçi İK İB 0:0
18-ci tur
16 fevral
Sabah - Keşlə 2:1
Səbail - Qarabağ 1:4
Neftçi İK İB - ROFM Xəzər 0:0
Neftçi - Qəbələ 2:3
19-cu tur
23 fevral
Neftçi - Səbail 1:2
Keşlə - Neftçi İK İB 2:1
Qarabağ - Sabah 0:0
Qəbələ - ROFM Xəzər 3:1
20-ci tur
2 mart
ROFM Xəzər - Keşlə 2:1
Sabah - Neftçi 1:1
Neftçi İK İB - Qarabağ 1:1
Səbail - Qəbələ 3:0
21-ci tur
9 mart
Neftçi - Neftçi İK İB 1:0
Səbail - Sabah 1:0
Qarabağ - ROFM Xəzər 3:2
Qəbələ - Keşlə 2:1
22-ci tur
16 mart
Sabah - Qəbələ 1:0
Neftçi İK İB - Səbail 0:0
ROFM Xəzər - Neftçi 1:2
Keşlə - Qarabağ 1:2
Xal durumu: Qarabağ – 52, Neftçi – 49, Səbail – 47, Sabah – 37, ROFM Xəzər – 35, Neftçi İK İB – 33, Qəbələ - 30, Keşlə - 28.
Bombardirlər: Azad Əsgərov (Səbail) - 27, Fərid Şahhüseynli (Neftçi İK İB) - 22, Əşrəf Ələkbərli (ROFM Xəzər) – 17.

Qərb-Gəncə regionu
Gəncə zonası
3-cü dövrə
15-ci tur
10 fevral
UGİM Gənclərbirliyi (Gəncə) - Azəri TİM (Gəncə) 0:3
TİM (Gəncə) - Gəncə TİM 0:4
16-cı tur
17 fevral
Gəncə TİM - Azəri TİM 1:4
TİM - UGİM Gənclərbirliyi 1:1
17-ci tur
23 fevral
UGİM Gənclərbirliyi - Gəncə TİM 1:2
Azəri TİM - TİM 1:1
Xal durumu: Azəri TİM – 43, Gəncə TİM – 36, TİM – 27, UGİM Gənclərbirliyi – 21.
Bombardirlər: Uğur Cəlilov (Gəncə TİM) - 24, Nicat Allahverdiyev (Gəncə TİM) – 20.

Tovuz zonası
2-ci dövrə
15-ci tur
9 fevral
Şəmkir Gİİ-UGİM - Turan Tovuz 0:0
UGİM (Qazax) - Ağstafa Gəncləri 2:2
16-cı tur
17 fevral
Ağstafa Gəncləri – Turan Tovuz 0:1
UGİM (Qazax) – Şəmkir Gİİ-UGİM 1:1
17-ci tur
23 fevral
Turan Tovuz - UGİM (Qazax) 5:1
Şəmkir Gİİ-UGİM - Ağstafa Gəncləri 1:7
Xal durumu: Turan Tovuz – 46, Ağstafa Gəncləri – 33, UGİM (Qazax) – 27, Şəmkir Gİİ-UGİM – 24.
Bombardirlər: Hüseyn Bayramzadə (Turan Tovuz) - 27, İsmayıl Məmmədov (UGİM, qazax) – 19.

Pley-off (1)
İlk oyunlar
10 mart
TİM (Gəncə) – Ağstafa Gəncləri 2:2
Gəncə TİM – UGİM (Qazax) 7:1
Cavab oyunları
17 mart
Ağstafa Gəncləri – TİM (Gəncə) 3:0
UGİM (Qazax) – Gəncə TİM 2:7
Pley-off (2)
İlk oyunlar
24 mart
Gəncə TİM – Turan Tovuz 0:2
Azəri TİM– Ağstafa Gəncləri 1:1
Cavab oyunları
29 mart
Turan Tovuz – Gəncə TİM 1:2
Ağstafa Gəncləri – Azəri TİM (Gəncə) 0:0

Şimal regionu
Quba zonası
3-cü dövrə
15-ci tur
9 fevral
Şahdağ (Qusar) - Xudat 0:3
Neftçi İK-İB (Siyəzən) - Şahdağ (Quba) 0:0
4-cü dövrə
16-cı tur
16 fevral
Xudat - Şahdağ (Quba) 1:1
Neftçi İK-İB - Şahdağ (Qusar) 1:1
17-ci tur
23 fevral
Neftçi İK-İB - Xudat 3:0
Şahdağ (Qusar) - Şahdağ (Quba) 2:3
Xal durumu: Neftçi İK-İB – 52, Şahdağ (Quba) – 26, Xudat, Şahdağ (Qusar) – 25.

Sumqayıt zonası
3-cü dövrə
15-ci tur
09-10 fevral
ROFM (Bakı) - UGİŞM-2 (Sumqayıt) 0:0
Zirvə (Xırdalan) - İOEUGİM (Sumqayıt) 0:3
16-cı tur
24 fevral
İOEUGİM (Sumqayıt) - UGİŞM-2 (Sumqayıt) 2:0
Zirvə - ROFM 0:0
17-ci tur
2 mart
UGİŞM-2 (Sumqayıt) - Zirvə 0:2
ROFM - İOEUGİM (Sumqayıt) 4:3
Xal durumu: İOEUGİM (Sumqayıt) – 38, UGİŞM-2 (Sumqayıt) – 33, ROFM – 31, Zirvə - 30.
Bombardirlər: Sənan Muradlı (İOEUGİM, Sumqayıt) – 11, Aqil Hüseynzadə (ROFM), Ədalət Ələkbərov (UGİŞM-2, Sumqayıt) – 9.

Pley-off (1)
İlk oyunlar
9 mart
UGİŞM-2 (Sumqayıt) - Xudat 2:0
ROFM - Şahdağ (Quba) 2:0
Cavab oyunları
16 mart
Xudat - UGİŞM-2 (Sumqayıt) 0:2
Şahdağ (Quba) - ROFM 1:0
Pley-off (2)
İlk oyunlar
25 mart
İOEUGİM (Sumqayıt) - ROFM 2:1
UGİŞM-2 (Sumqayıt) - Neftçi İK-İB (Siyəzən) 0:1
Cavab oyunları
29-30 mart
ROFM - İOEUGİM (Sumqayıt) 0:1
Neftçi İK-İB (Siyəzən) - UGİŞM-2 (Sumqayıt) 0:0

Şimal-Qərb və Qarabağ regionu
Mingəçevir zonası
3-cü dövrə
15-ci tur
23 fevral
UGİM-Top-Qapı (Bərdə) - UGİM (Ağcabədi) 5:1
UGİM (Ağdam) - UGİM (Bərdə) 0:1
16-cı tur
24 fevral
UGİM (Ağcabədi) - UGİM (Bərdə) 2:3
UGİM-Top-Qapı - UGİM (Ağdam) 0:1
17-ci tur
2-3 mart
UGİM (Bərdə) - UGİM-Top-Qapı 0:0
UGİM (Ağdam) - UGİM (Ağcabədi) 1:0
Xal durumu: UGİM (Ağdam) – 36, UGİM-Top-Qapı – 35, UGİM (Bərdə) – 33, UGİM (Ağcabədi) – 22.

Qax zonası
4-cü dövrə
15-ci tur
9 fevral
ROİL Qax - UGİM (Şəki) 5:5
UGİM (Zaqatala) - Kürmük (Qax) 1:0
16-cı tur
16 fevral
UGİM (Şəki) - Kürmük 4:0
ROİL Qax - UGİM (Zaqatala) 1:3
17-ci tur
23 fevral
UGİM (Zaqatala) - UGİM (Şəki) 0:0
Kürmük - ROİL Qax 1:2
Xal durumu: ROİL Qax – 44, UGİM (Zaqatala) – 33, UGİM (Şəki) – 30, Kürmük – 26.
Bombardirlər: Məmməd Musayev (ROİL Qax) - 20, Əhməd Xasiyev, Arif Verdiyev (hər ikisi “ROİL Qax”) - 11.

Qəbələ zonası
4-cü dövrə
14-cü tur
9 fevral
UGİM (Yevlax) - UGİM (Mingəçevir) 0:8
UGİM (İsmayıllı) - UGIM Rabitəçi (Yevlax) 2:2
15-ci tur
16 fevral
UGİM (İsmayıllı) - UGİM (Yevlax) 4:4
UGIM Rabitəçi - UGİM (Mingəçevir) 0:4
16-cı tur
23 fevral
UGİM (Yevlax) - UGİM Rabitəçi 1:5
UGİM (Mingəçevir) - UGİM (İsmayıllı) 5:0
Xal durumu: UGİM (Mingəçevir) – 42, UGİM Rabitəçi – 24, UGİM (İsmayıllı) – 15, UGİM (Yevlax) – 7.
Bombardirlər: Pərviz Haqverdiyev (UGİM, Mingəçevir), Nurlan Nəsibov (UGİM Rabitəçi) – 16.

Pley-off (1)
İlk oyunlar
9 Mart
ROİL Qax - UGİM Rabitəçi (Yevlax) 1:1
UGİM (Zaqatala) - UGİM-Top-Qapı (Bərdə) 1:3
Cavab oyunları
16 mart
UGİM Rabitəçi - ROİL Qax 4:1
UGİM-Top-Qapı - UGİM (Zaqatala) 2:0
Pley-off (2)
İlk oyunlar
25 mart
UGİM (Ağdam) - UGİM Rabitəçi 0:3
UGİM (Mingəçevir) - UGİM-Top-Qapı 2:3
Cavab oyunları
30 mart
UGİM Rabitəçi - UGİM (Ağdam) 1:4
UGİM-Top-Qapı - UGİM (Mingəçevir) 2:0


Son xəbərlər

Braziliya Xorvatiyanın rəqibi oldu - YENİLƏNİB

"Sabah"ın futbolçusu karyerasını Türkiyədə davam etdirəcək? - Meneceri açıqladı

Alisson üçün ilk

Xorvatiyanın qeyri-adi seriyası davam edir

"O, sualı verdiyim anda üzümə zərbə endirdi" - Sebalyosla Kamran arasında niyə dava düşüb?

Azərbaycan çempionatının qarışıq komanda yarışlarına yekun vuruldu

Xorvatiya 1/4 finala belə yüksəldi - VİDEO

"Ştutqart"da yeni baş məşqçi

"Neftçi-2"dən minimalhesablı qələbə - VİDEO

DÇ-2022-də ilk

Perişiç 2-ci pilləyə yüksəldi

Lökbatanda 3 qol - VİDEO

FİFA Serbiyaya qarşı iş açıb

"Qarabağ"la oyunda son illərin ən zəif və aciz "Neftçi"sini izlədik"

"Araz Naxçıvan"dan səfər qələbəsi - VİDEO

İspaniya millisində ayrılıq

"Advokat" beynəlxalq turnirdə iştirak edəcək

Portuqaliyalılar Ronaldonu istəmirlər

Mahmud Qurbanovdan odlu-alovlu açıqlamalar: "Bizim komandanı "sındırırlar"

"Zaqatala" son dəqiqə qolu ilə büdrədi - VİDEO

Yuri Tielemans İspaniya nəhənginin hədəfində

"Azərreyl" oyunları ölkə xaricində keçirəcək

"Qaradağ Lökbatan" və "Araz Naxçıvan"dan qələbə

"Real"ın sabiq yarımmüdafiəçisi ilə Azərbaycan klubu maraqlanır

İspaniya mətbuatı Ronaldonun yeni klubun adını açıqladı

Lebron Ceymsdən Devisə tərif

Voleybolçumuz Macarıstanda ən yaxşı seçildi

Qapko Avropa nəhənglərinin hədəfində

Azərbaycan derbisinə fərqli baxış

İdman hüquqşünası: "Qarabağ"ın azarkeşlərinin məsuliyyətə cəlb olunması əsassızdı"

"Kimsə Ronaldonun yanında öskürdü deyə penalti təyin etdilər"

FIFA DÇ-2026 üçün variant düşünür

Xəzər dənizində avarçəkmə üzrə ilk test yürüşləri keçirildi

"Sumqayıt"ın 197 günlük həsrəti başa çatdı

"Neftçi" ilə oyun Zubir üçün əlamətdar olub

Ayaz Quliyevlə bağlı "Neftçi"ni sevindirəcək XƏBƏR

"Mbappe ilə oynamaq ləzzətlidi" - Jiru

Rapid yarışının qalibləri məlum oldu

Rahid Əmirquliyev adını "Səbail"in tarixinə yazdırdı

3 matça təcili tibbi yardım gecikdi, klublar cəzalandı

Ölkə kubokunun sahibləri müəyyənləşib

"Neftçi" - "Qarabağ" matçı bu göstəriciyə görə mövsümdə ikinci oldu

Bütün xəbərlər