27 dek 23:48olke

“Sabah” paytaxtın lideridi

“Sabah” paytaxtın lideridi
Ötən saylarımızda AFFA-nın bayrağı altında keçirilən liqalardan bəzilərində dekabrda qeydə alınan nəticələri diqqətinizə çatdırmışdıq. Bu dəfə 12 yaşadək futbolçuların mübarizəsi haqda məlumat verəcəyik. Bəzi regionlarda iki dövrə arasında komanda sayının az olması anlaşılmazlıq yarada bilər. Qeyd edək ki, bunun səbəbi növbəti dövrəyə heç də iştirakçıların hamısının adlaya bilməməsidi. Turnir cədvəlinin aşağı pillələrində qərarlaşan komandalar mübarizəni dayandırır. Nəticədə iştirakçı sayında fərq yaranır. Xal durumunda isə mübarizəni davam etdirən komandaların sıralaması əks olunub.
Cənub regionu, Cəlilabad zonası
2-ci dövrə
12-ci tur
8-9 dekabr
UGİM (Salyan) - Məhsul (Cəlilabad) 0:3
UGİM (Neftçala) - Muğan 2:3
Masallı - UGİM (Biləsuvar) 2:0
3-cü dövrə
13-cü tur
16 dekabr
Məhsul - UGİM (Salyan) 2:0
Muğan – Masallı 0:2
14-cü tur
22 dekabr
UGİM (Salyan) - Masallı 0:1
Məhsul (Cəlilabad) - Muğan 2:1
Xal durumu: Məhsul – 32, Masallı – 24, Muğan – 21, UGİM (Salyan) – 16.
Bombardirlər: Elcan Soltanlı (Məhsul) - 11, Samin Həsənzadə (Muğan) - 7, Nihat Əliyev (Məhsul) – 6.

Cənub regionu, Lənkəran zonası
4-cü dövrə
10-cu tur
2 dekabr
UGİM (Astara) - Xəzər Lənkəran 2:1
UGİM (Masallı) - Ərkivan (Masallı) 4:1
11-ci tur
9 dekabr
UGİM (Masallı) - UGİM (Astara) 0:4
Ərkivan - Xəzər Lənkəran 2:0
16 dekabr
UGİM (Astara) - Ərkivan 2:0
Xəzər Lənkəran - UGİM (Masallı) 0:4
Xal durumu: UGİM (Astara), UGİM (Masallı) – 29, Xəzər Lənkəran – 9, Ərkivan – 3.
Bombardirlər: Rza Bəşirov (UGİM, Masallı) – 11, Nicat Əliyev (UGİM, Astara) – 9.

Mərkəz regionu, Ağsu zonası
1-ci dövrə
9-cu tur
1-2 dekabr
Kürdəmir Gİİ - Təhsil RİM (Şirvan) 0:1
Hacıqabul-Şərq - Ağsu 1:5
UGİM (Göyçay) – Şirvan 2:3
Mürtülü - UGİŞM (Kürdəmir) 6:1
Sabirabad - Uğur Gİİ (Ucar) 3:2
10-cu tur
8-9 dekabr
Çərəkə (Göyçay) - Kürdəmir Gİİ 1:1
Ağsu – Sabirabad 7:1
Təhsil RİM - Hacıqabul-Şərq 5:2
Uğur Gİİ - UGİM (Göyçay) 0:4
11-ci tur
15 dekabr
UGİM (Göyçay) - Ağsu 1:2
Hacıqabul-Şərq - Çərəkə 1:0
UGİŞM (Kürdəmir) - Şirvan 2:7
Mürtülü - Uğur Gİİ 2:0
2-ci dövrə
12-ci tur
22-23 dekabr
Ağsu - UGİM (Göyçay) 10:2
Təhsil RİM - Şirvan 3:4
Xal durumu: Ağsu – 33, Təhsil RİM – 27, Şirvan – 25, UGİM (Göyçay) – 21.
Bombardirlər: Əkbər Məhərrəmov (Ağsu) - 22, Pünhan Musayev (Ağsu) - 15, Fəxri İsmayılov (Təhsil RİM) – 11.

Mərkəz regionu, İmişli zonası
2-ci dövrə
11-ci tur
1-2 dekabr
Xudafərin Gİİ (Cəbrayıl) – Füzuli 0:2
UGİM (Beyləqan) - Bahar Gİİ (Beyləqan) 0:0
Mil-Muğan (İmişli) - Təhsil (Saatlı) 1:1
12-ci tur
8-9 dekabr
Bahar Gİİ - Mil-Muğan 0:5
Təhsil - Xudafərin Gİİ 5:0
Füzuli - UGİM (Beyləqan) 1:1
13-cü tur
15-16 dekabr
Xudafərin Gİİ - UGİM (Beyləqan) 0:3
Təhsil - Bahar Gİİ (Beyləqan) 2:2
Mil-Muğan - Füzuli 5:0
14-cü tur
22-23 dekabr
Bahar Gİİ - Xudafərin Gİİ 2:0
Füzuli - Təhsil 0:4
UGİM (Beyləqan) - Mil-Muğan 3:2
Xal durumu: Mil-Muğan – 34, Təhsil – 32, Bahar Gİİ – 26, UGİM (Beyləqan) – 18, Füzuli – 16, Xudafərin Gİİ – 10.
Bombardirlər: Rəvan Hətəmov (Mil-Muğan) - 29, İsa Əlizadə (Təhsil) - 18, Ayxan Ələsgərli (Bahar Gİİ) – 18.

Paytaxt regionu, Bakı zonası
1-ci dövrə
10-cu tur
2 dekabr
Neftçi İK İB - Sahil 2:1
Sərhədçi - Sabah 0:8
Keşlə - Əlincə 0:0
Təhsil RİM (Bakı) - Zirə 1:2
Junior - Səbail 1:1
Real Madrid (Bakı) - EFA (Bakı) 1:2
Xəzər Buzovna - Leon 0:3
Qarabağ - Sumqayıt 1:0
Neftçi - Şüvəlan 3:1
9 dekabr
Zirə - Real Madrid 3:0
Səbail - Sərhədçi 0:0
Şüvəlan - Keşlə 1:4
Qarabağ - Xəzər Buzovna 2:1
Əlincə - Neftçi 1:4
Sumqayıt - Neftçi İK İB 0:1
Leon - Sahil 4:1
Təhsil RİM - Xəzri 4:0
Sabah - Junior 3:0
16 dekabr
Qarabağ – Şüvəlan 5:1
Sahil - Keşlə 0:4
EFA - Sərhədçi 3:0
Sabah - Xəzər Buzovna 5:0
Təhsil RİM - Səbail 1:1
Sumqayıt – Neftçi 1:2
Leon - Real Madrid 3:0
Zirə - Junior 1:1
Əlincə - Xəzri 4:0
13-cü tur
23 dekabr
Səbail - Əlincə 1:2
Sərhədçi - Neftçi 1:7
Sahil -Zirə 4:0
EFA - Sumqayıt 0:1
Xəzər Buzovna - Neftçi İK İB 0:0
Şüvəlan - Sabah 0:7
Təhsil RİM - Leon 0:0
Xəzri - Real Madrid 2:2
Keşlə - Junior 0:0
Xal durumu: Sabah – 37, Leon – 31, Neftçi – 30, Keşlə, Qarabağ – 27, Sumqayıt - 25, Junior, Əlincə - 24, EFA – 15, Sahil, Təhsil RİM, Səbail – 14, Xəzər Buzovna, Neftçi İK İB – 12, Zirə - 11, Şüvəlan – 5, Sərhədçi – 4, Real Madrid – 3, Xəzri – 1.
Bombardirlər: Hüseyn Əzizov (Junior), Famil Məmmədəli (Sabah), Amin Muradov (Neftçi) - 14, Mehdi Mütəllimli, Nihad Orucəli (hər ikisi “Leon”) – 11.

Şimal-Qərb regionu, Gəncə zonası
2-ci dövrə
11-ci tur
16 dekabr
Qoşqar UGİM-2 (Gəncə) - Kəpəz (Gəncə) 0:2
UGİM Gənclərbirliyi (Gəncə) - TİM (Gəncə) 1:2
Azəri TİM (Gəncə) - Gəncə TİM 1:0
12-ci tur
8-9 dekabr
TİM - Azəri TİM (Gəncə) 1:0
Gəncə TİM - Qoşqar UGİM-2 3:0
Kəpəz - UGİM Gənclərbirliyi 5:0
13-cü tur
23 dekabr
Qoşqar UGİM-2 - UGİM Gənclərbirliyi 0:3
Azəri TİM - Kəpəz 1:0
Gəncə TİM - TİM 0:1
Xal durumu: Azəri TİM – 31, TİM – 28, Gəncə TİM – 25, Kəpəz – 22, UGİM Gənclərbirliyi – 17, Qoşqar UGİM-2 – 9.
Bombardirlər: Nicat Əhmədov (Gəncə TİM) - 18, Şəmsi Hacıhəsənov (Azəri) - 16, İsmayıl Hüseynov (Kəpəz) – 14.

Qərb-Gəncə regionu, Tovuz zonası
1-ci dövrə
11-ci tur
1-2 dekabr
UGİM (Tovuz) - Qələmçə (Ağstafa) 2:3
Qartal (Tovuz) - Avey (Ağstafa) 0:8
Tovuz Bələdiyəsi - Qazax Gənclər 2:3
Qala (Şəmkir) - Ağstafa Gəncləri 1:7
Şəmkir Gİİ-UGİM - Birlik Gİİ (Şəmkir) 2:0
Qədirli (Tovuz) - Gülül (Ağstafa) 2:0
12-ci tur
8-9 dekabr
UGİM (Qazax) - Tovuz Bələdiyəsi 1:2
Gülül - Qartal 1:0
Qələmçə - Qala 0:9
Ağstafa Gəncləri - Şəmkir Gİİ-UGİM 4:0
Avey - UGİM (Tovuz) 4:0
Qazax Gənclər - Qədirli 4:0
15-16 dekabr
Qartal - Qazax Gənclər 1:12
UGİM (Tovuz) - Gülül 2:1
Qədirli - UGİM (Qazax) 0:6
Qala - Avey 4:0
Birlik Gİİ - Ağstafa Gəncləri 0:3
Şəmkir Gİİ-UGİM - Qələmçə 7:0
2-ci dövrə
14-cü tur
22-23 dekabr
Tovuz Bələdiyəsi – Qazax Gənclər 4:2
Ağstafa Gəncləri – Avey 1:0
Qala – Şəmkir Gİİ-UGİM 0:0
Xal durumu: Ağstafa Gəncləri – 36, Tovuz Bələdiyəsi – 32, Qala – 30, Şəmkir Gİİ-UGİM – 28, Qazax Gənclər – 23, Avey – 20.
Bombardirlər: Fuad Hacıyev (Ağstafa Gəncələri) - 31, Nihat Kazımov (Qazax Gənclər) - 29, Sakit Məmmədov (Ağstafa Gəncləri) – 25.

Şimal regionu, Quba zonası
2-ci dövrə
10-cu tur
1 dekabr
Nabran (Xaçmaz) - Alekseyevka (Quba) 4:0
UGİM (Şabran) - Neftçi İK İB (Siyəzən) 0:2
Şahdağ (Qusar) - Şirvanovka (Qusar) 6:0
11-ci tur
8 dekabr
Şirvanovka - Alekseyevka 5:0
Neftçi İK İB - Nabran 0:3
Şahdağ - UGİM (Şabran) 4:1
12-ci tur
15 dekabr
UGİM (Şabran) - Şirvanovka 0:2
Alekseyevka - Neftçi İK İB 0:6
Nabran - Şahdağ 1:2
3-cü dövrə
13-cü tur
22 dekabr
Neftçi İK İB – Şirvanovka 1:0
Şahdağ - Nabran 4:0
Xal durumu: Şahdağ – 34, Nabran – 21, Neftçi İK İB – 18, Şirvanovka – 16.
Bombardirlər: Amid Alxasov (Şahdağ) - 18, Emil Şəkixanov (Şahdağ) - 17, Elvin Abdullayev (Nabran) – 12.

Şimal regionu, Sumqayıt zonası
1-ci dövrə
11-ci tur
8 dekabr
Sunami (Sumqayıt) - İOEUGİM (Sumqayıt) 0:9
Təhsil RİM (Sumqayıt) - Sumqayıt Siti 2:0
Həkəri (Qubadlı) - ROFM (Bakı) 1:0
UGİŞM-1 (Sumqayıt) - UGİŞM-2 (Sumqayıt) 1:1
Məhəllə uşaqları (Sumqayıt) - Ələt 0:2
Abşeron - Uğur (Sumqayıt) 0:4
2-ci dövrə
12-ci tur
15-16 dekabr
UGİŞM-2 - Həkəri 4:0
UGİŞM-1 - İOEUGİM 0:3
13-cü tur
22-23 dekabr
Həkəri - İOEUGİM 1:3
UGİŞM-2 - UGİŞM-1 2:0
Xal durumu: UGİŞM-2 – 34, İOEUGİM – 28, UGİŞM-1 – 27, Həkəri – 19.
Bombardirlər: Mustafa İbrahimov (UGİŞM-1) – 20, Hikmət Cəbrayılzadə (ROFM) – 16, Nahid İbayev (UGİŞM-2) – 15.

Şimal-Qərb və Qarabağ regionu, Mingəçevir zonası
1-ci dövrə
11-ci tur
1-2 dekabr
UGİM Top-Qapı (Bərdə) - UGİM (Bərdə) 4:0
UGİM (Ağcabədi) - Pambıqçı (Bərdə) 4:2
UGİM-Ulduz (Mingəçevir) - UGİM (Mingəçevir) 1:3
UGİM (Goranboy) - UGİM (Ağdam) 0:5
UGİM (Naftalan) - Ramal (Tərtər) 0:0
2-ci dövrə
12-ci tur
8-9 dekabr
UGİM (Mingəçevir) - UGİM (Bərdə) 2:0
UGİM (Ağdam) – UGİM Top-Qapı 1:0
13-cü tur
15-16 dekabr
UGİM (Bərdə) – UGİM Top-Qapı 0:1
UGİM (Mingəçevir) - UGİM (Ağdam) 2:0
14-cü tur
22-23 dekabr
UGİM (Ağdam) - UGİM (Bərdə) 1:0
UGİM Top-Qapı - UGİM (Mingəçevir) 2:2
Xal durumu: UGİM (Mingəçevir) – 37, UGİM (Ağdam) – 31, UGİM Top-Qapı – 26, UGİM (Bərdə) – 19.
Bombardirlər: Zahir Əsədov (UGİM Top-Qapı) - 22, Elvin Nadirov, Aslan Hüseynov (hər ikisi UGİM, Mingəçevir) - 15, Rəvan Əhmədli (UGİM, Ağdam) – 14.

Şimal-Qərb və Qarabağ regionu, Qax zonası
2-ci dövrə
11-ci tur
1-2 dekabr
Lokomotiv Balakən - Şorsu (Şəki) 0:1
3 saylı məktəb (Şəki)- UGİM (Oğuz) 2:2
Gənclik (Şəki) - UGİM (Zaqatala) 1:0
12-ci tur
8-9 dekabr
UGİM (Zaqatala) - Lokomotiv Balakən 2:0
UGİM (Oğuz) - Gənclik 0:1
Şorsu - 3 saylı məktəb 0:0
13-cü tur
15-16 dekabr
Lokomotiv Balakən - 3 saylı məktəb 0:3
Gənclik - Şorsu 2:1
UGİM (Zaqatala) - UGİM (Oğuz) 1:1
14-cü tur
22-23 dekabr
UGİM (Oğuz) - Lokomotiv Balakən 1:0
Şorsu - UGİM (Zaqatala) 0:1
3 saylı məktəb - Gənclik 0:1
Xal durumu: Gənclik – 39, UGİM (Zaqatala) – 33, UGİM (Oğuz) – 27, ,orsu – 18, 3 saylı məktəb – 17, Lokomotiv Balakən – 14.
Bombardirlər: Muxtar Salamov (Gənclik) - 21, Maxac Əlimirzeyev (Şorsu) – 7.

Şimal-Qərb və Qarabağ regionu, Qəbələ zonası
3-cü dövrə
11-ci tur
1 dekabr
Qəbələ - UGİM (Yevlax) 9:0
UGIM Rabitəçi (Yevlax) - UGİM (Qəbələ) 0:3
12-ci tur
8 dekabr
UGİM (Yevlax) - UGİM (Qəbələ) 3:0
Qəbələ - UGIM-Rabitəçi 5:0
13-cü tur
15 dekabr
UGIM Rabitəçi - UGİM (Yevlax) 2:0
UGİM (Qəbələ) - Qəbələ 0:5
Xal durumu: Qəbələ - 39, UGİM (Qəbələ) – 23, UGIM Rabitəçi – 22, UGİM (Yevlax) – 15.
Bombardirlər: Ömər Kərimov (Qəbələ) - 23, Ömər Ağababayev (Qəbələ) – 10.
Şərh yaz
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Yağlı Əyilmiş Xətt altdan Xətt öndə | Sol tərəflə yığ Mərkəzdə Sağ tərfdə yığ | smayl qoşmaq Bağlantı qoşmaqBağlantı ilə qorunan Rəng seçimi | Gizli mətn Məqalə qoş seçilən mətni kril əlifbasına çevir Spoyler
Введите код:

Son xəbərlər
14-02-2019, 23:21 “Karlsen, demək olar ki, səhv etmir” 14-02-2019, 23:18 Günay Məmmədzadə - 9 oyuna 8,5 xal toplayan çempion! 14-02-2019, 23:07 Denis “Sumqayıt”la oyuna dönüş nöqtəsi kimi baxır 14-02-2019, 23:05 Stuxlikin “islahatı” liqalarda narazılıq doğurub 14-02-2019, 23:03 U-21 martda 10 günlük toplanış keçəcək 14-02-2019, 22:54 Yığma penaltini qaçırdı və İspaniyaya uduzdu 14-02-2019, 22:51 “Avropa çempionatında iştirak etmək üçün vuruşacağıq” 14-02-2019, 22:41 Yurçeviçin təyinatına premyer-liqadan baxış 14-02-2019, 22:39 Xorvatlar Yurçeviçin 300 min avro qazanacağını iddia edir 14-02-2019, 22:37 Üç il əvvəlki duelə damğa vuran FİFA referisi 14-02-2019, 22:36 “Tofiq Bəhramov”da növbəti “döyüş” 14-02-2019, 22:34 Divizionda təcrübəli adlar: İmanxan Sultani, Ramil Diniyev, Əliyar Ağayev, İnqilab Məmmədov… 14-02-2019, 22:32 “Xəzər Lənkəran” yenə məhkəməyə gəlmədi 14-02-2019, 22:30 “Səbail” Antalyaya yollanıb 14-02-2019, 22:29 Asif Əsgərov ECA-nın toplantısının detallarını açıqladı 14-02-2019, 22:27 Kluba kəsilən cəriməni “Ağsu”nun futbolçuları ödəyəcək 14-02-2019, 22:26 İntizam Komitəsi daha iki komandaya texniki məğlubiyyət verdi 14-02-2019, 22:25 “Qəbələ”nin sabiq məşqçisi və idman direktoru uğursuzlar arasında 14-02-2019, 22:23 Baş katib BOS-da qonaqlarla görüşdü 13-02-2019, 13:35 Hacı Əliyev: "Hələ optimal formada deyiləm" 13-02-2019, 13:33 AFFA yığmanı Nikola Yurçeviçə tapşırdı 13-02-2019, 13:30 Yığmanın yeni çalışdırıcısını Məşqçilər Komitəsinin üzvlərindən uzaq tutublar 13-02-2019, 13:29 UEFA nümayəndələrinin Bakıya son səfəri 13-02-2019, 13:28 Səyavuş Əliyev “İdman Azərbaycan”ın direktoru olacaq 13-02-2019, 13:22 U-21-in heyəti ilə bağlı növbəti narazılıq dalğası 13-02-2019, 13:21 Aqil Məmmədov zədələnib 13-02-2019, 13:20 “Neftçi”nin bazasında işlər davam etdirilir 13-02-2019, 13:14 “Keşlə” Vaqif Cavadovdan qurtuldu 13-02-2019, 13:11 Almeyda “Qarabağ”dan ayrıldı 13-02-2019, 13:09 “Salam, “Çelsi”, nətərsən?” 13-02-2019, 13:05 Moldova futboluna azarkeşlik edən rus təqaüdçü 13-02-2019, 12:59 Turun statistikası 13-02-2019, 12:56 Turun məşqçisi 13-02-2019, 12:56 Turun oyunçusu 13-02-2019, 12:55 Turun sitatı 13-02-2019, 12:54 Cənub zonasında havaya görə təxirəsalma 13-02-2019, 12:50 Hakimlərin mühakiməsi 13-02-2019, 12:48 “Banişevski kuboku”nda 6 komanda mübarizə aparacaq 13-02-2019, 12:47 “Zirə”dən 6 aylıq icarə və növbəti transfer 13-02-2019, 12:45 Turdan məqamlar 13-02-2019, 12:44 Futzal millimiz apreldə iki ölkəyə səfər edəcək 13-02-2019, 12:43 Balayev üçün rəqiblər bilindi, Paşayev məşqlərə başladı 13-02-2019, 12:42 PFL “Qarabağ”ın müraciətini müsbət cavabladı 12-02-2019, 18:12 Belə oxuculara görə yaşamağa dəyər! 12-02-2019, 18:11 Həftənin idman proqramı 12-02-2019, 18:09 U-19 toplanış ərəfəsində yenildi 12-02-2019, 18:07 Yığmanın potensial baş məşqçisi “kartları açmadı” 12-02-2019, 18:05 Bacarığının sərhədlərini tanıyan, münaqişələrdən qaçan, çılğınlıqdan uzaq, iddiasız biri... 12-02-2019, 18:03 “Qəbələ” şikayət etmək iddiasından çəkildi 12-02-2019, 18:01 Qurban Qurbanov “Sumqayıt”ın iki hücumçu ilə oynayacağını düşünürmüş 12-02-2019, 17:58 “Qarabağ” üçün birgünlük sevinc 12-02-2019, 17:50 “Qəbələ”: bir olsun, pir olsun! 12-02-2019, 17:45 “Kapital Bank Arena”nın qapı torları dəyişdiriləcək 12-02-2019, 17:42 “Forza Neftçi” yubileyini qeyd etdi 12-02-2019, 17:39 Nazarov oynamadı, komandası darmadağın oldu 12-02-2019, 17:34 Liderlər büdrəmədi, “Qəbələ” “üçlüy”ə yaxınlaşdı 12-02-2019, 17:33 Elbrus Məmmədovun ağ yalanı Bütün xəbərlər
Ən çox oxunanlar