03 avq 14:24idman

Yığmamız qrupda qələbə üzü görmədi

Yığmamız qrupda qələbə üzü görmədi
Estoniyanın paytaxtı Tallində 18 yaşadək basketbolçular arasında Avropa çempionatının B divizionunda mübarizə davam edir. Artıq qrup mərhələsinə yekun vurulub. İlk 3 oyunda məğlub olan müvafiq yığmamız sonrakı qarşılaşmalardan yenik ayrılıb. Samit Nuruzadənin yetirmələri 4-cü görüşdə Avstriya ilə bacarmayıb – 71:82. Mert İlhan 31, Kamran Məmmədov 25, Saadettin Donat 8, Vüqar Məmişov 6, Ercan Donat isə 1 xal qazanıb. Millimiz C qrupundakı son qarşılaşmasında İsrailə müqavimət göstərə bilməyib – 49:80. Mert 22, Kamran 13, Ercan 5, Eliyah Mollenhauer 4, Şirzad Şirzadov 3, Saadettin isə 2 xal toplayıb. Son iki turda keçirilən matçların nəticələri və qrupların yekun durumuyla tanış olun:
A qrupu
4-cü tur: İsveç – Hollandiya 80:88, Çexiya – Albaniya 88:52, Lüksemburq – Böyük Britaniya 82:91
5-ci tur: İsveç – Çexiya 61:84, Hollandiya – Lüksemburq 96:61, Böyük Britaniya – Albaniya 100:43
1. Böyük Britaniya 5 4 1 429-325 9
2. Hollandiya 5 4 1 437-335 9
3. Çexiya 5 3 2 355-315 8
4. İsveç 5 3 2 379-369 8
5. Lüksemburq 5 1 4 335-417 6
6. Albaniya 5 0 5 280-454 5
B qrupu
4-cü tur: Gürcüstan – Bolqarıstan 62:83, Macarıstan – Belarus 91:85, İslandiya – Xorvatiya 45:75
5-ci tur: Gürcüstan – Macarıstan 59:66, Bolqarıstan – İslandiya 77:76, Xorvatiya – Belarus 73:67
1. Xorvatiya 5 5 0 359-272 10
2. Bolqarıstan 5 3 2 380-373 8
3. İslandiya 5 3 2 365-374 8
4. Macarıstan 5 2 3 357-384 7
5. Belarus 5 2 3 410-380 7
6. Gürcüstan 5 0 5 312-400 5
C qrupu
4-cü tur: Avstriya – AZƏRBAYCAN 82:71, Rumıniya – İsrail 55:89, Polşa – Portuqaliya 73:64
5-ci tur: İsrail – AZƏRBAYCAN 80:49, Portuqaliya – Rumıniya 64:59, Polşa – Avstriya 66:57
1. İsrail 5 5 0 412-333 10
2. Polşa 5 4 1 374-314 9
3. Portuqaliya 5 3 2 354-312 8
4. Rumıniya 5 2 3 311-333 7
5. Avstriya 5 1 4 337-380 6
6. AZƏRBAYCAN 5 0 5 262-378 5
D qrupu
4-cü tur: İsveçrə - Makedoniya 61:84, İrlandiya – Estoniya 60:101, Belçika – Danimarka 59:64
5-ci tur: Danimarka – İrlandiya 84:63, Estoniya – Makedoniya 76:58, Belçika – İsveçrə 84:50
1. Estoniya 5 5 0 425-291 10
2. Danimarka 5 3 2 343-346 8
3. Belçika 5 3 2 365-307 8
4. Makedoniya 5 2 3 368-371 7
5. İsveçrə 5 2 3 292-371 7
6. İrlandiya 5 0 5 292-399 5
Beləliklə, 1/4 finalda İsrail – Danimarka, Xorvatiya – Hollandiya, Estoniya – Polşa və Böyük Britaniya – Bolqarıstan matçları keçiriləcək. 9-16-cı yerlər uğrunda Portuqaliya – Makedoniya, İslandiya – İsveç, Çexiya – Macarıstan, Belçika – Rumıniya, 17-24-cü yerlər uğrunda isə Avstriya – İrlandiya, Belarus – Albaniya, İsveçrə - Azərbaycan və Lüksemburq – Gürcüstan oyunları keçiriləcək. Bu gün turnirdə istirahət günü olduğundan qeyd olunan görüşlər sabah baş tutacaq.
Şərh yaz
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Yağlı Əyilmiş Xətt altdan Xətt öndə | Sol tərəflə yığ Mərkəzdə Sağ tərfdə yığ | smayl qoşmaq Bağlantı qoşmaqBağlantı ilə qorunan Rəng seçimi | Gizli mətn Məqalə qoş seçilən mətni kril əlifbasına çevir Spoyler
Введите код:

Son xəbərlər
Bu gün, 12:30 “Qüvvələr nisbəti bərabər deyildi” Bu gün, 12:28 Basketbol Federasiyası bəyanat yaydı Bu gün, 12:26 Qadzenin transferi yaya qaldı Bu gün, 12:24 Mütəxəssislər Roberto Bordinin qərarına hörmət edir Bu gün, 12:22 Futbolçuları Bordinin həmyerlisi müayinə etdi Bu gün, 12:21 PFL klublarımızın oyunlarını canlı yayınlamaq istəyir Bu gün, 12:19 Tanış serblər Obradoviçi təriflədilər Bu gün, 12:17 Elbrus Məmmədov “Sumqayıt”dan ayrılmayacaq Bu gün, 12:15 "Qarabağ" qələbənin bəhrəsini gördü Bu gün, 12:11 “Qarabağ”ın oyunu sabah 18.00-da başlayacaq Bu gün, 12:07 “İnter”də ayrıldılar, “Sabah”da qovuşdular Bu gün, 11:06 Futzalın kubok mənzərəsi Bu gün, 11:04 “Ağsu” Şamaxıda meydana çıxacaq Bu gün, 11:03 Şeydayevlə Səmədov BƏƏ-yə yollandı Bu gün, 11:02 Klub rəhbərliyi Nasimovu əliboş yola salıb Bu gün, 11:00 “Qardaşlar” Region Liqasına hazırlaşır Bu gün, 10:58 Liderlər üçün “qara həftə” Bu gün, 10:57 Oxucu məktubu Bu gün, 10:55 "Zirə"nin bütün rəqibləri açıqlandı Bu gün, 10:53 Elvin Bədəlov “Sumqayıt”da baxışdadı Bu gün, 10:52 “Qəbələ” Adeniyisiz hazırlaşır Bu gün, 10:51 Karikari BƏƏ-yə yollandı Bu gün, 10:49 Əfqan Həmzəyev Beynəlxalq Tələbə Futbol İttifaqının baş katibi seçildi Bu gün, 10:46 “Kəpəz” Tovuzda uduzdu Bu gün, 10:45 Pedronun iki variantı var Dünən, 14:51 Tahir Süleymanov “Neftçi”nin tədbirinə dodaq büzdü Dünən, 14:49 Qış "transfer pəncərəsi" rəsmən açıldı Dünən, 14:46 Eddidən növbəti 90 dəqiqəlik oyun Dünən, 14:45 Almeyda Koreyadan gələn təklifi rədd edib Dünən, 14:42 Riçardın “Astana” karyerasına baxış... Dünən, 14:39 Oyun təxirə salındı, Almeyda Qurbanova qalib gəldi Dünən, 14:30 “Zirə” Antalyaya 8-ci səfərini gerçəkləşdirdi Dünən, 14:28 “Hücumçudan necə oynadığını yox, neçə qol vurduğunu soruşurlar” Dünən, 14:20 Komitə üzvləri Obradoviçi təriflədilər Dünən, 14:17 1/16 finalçılar müəyyənləşdi Dünən, 14:14 “Turan Tovuz” yoxlama görüşləri üçün Gürcüstana gedə bilər Dünən, 14:08 Elbrus Məmmədov Obradoviçin köməkçisi olacaq Dünən, 14:06 Coşqun Diniyev “Sabah”la anlaşdı Dünən, 14:02 Həftənin idman proqramı Dünən, 13:59 Klublar çempionatı boykot etdi Dünən, 13:57 “Keşlə” Antalyaya yollandı, Kərimi əməliyyat olundu Dünən, 13:55 Dario gəldi, “Neftçi” getdi Dünən, 13:54 “Araz”ın sabiq qapıçısı Alfa Liqada iki dəfə çox qazanır Dünən, 13:50 “Sabah” qələbəylə başladı Dünən, 13:49 “Qəbələ” qələbə ilə getdi Dünən, 13:46 Delarj gələcəyini “Qarabağ”da görür 13-01-2019, 18:41 “Şüvəlan” Tural Qürbətovla güclənib 13-01-2019, 18:38 Ayxan Abbasov baxışda olanları bəyənməyib 13-01-2019, 18:36 “Sumqayıt” ikinci yarıda coşdu 13-01-2019, 18:33 Vüqar Həşimov yad olundu 13-01-2019, 18:32 Dino 19 qol vursa da... 13-01-2019, 18:30 Kubok sürprizlərlə başladı 13-01-2019, 18:25 “Astana” Almeydanı icarəyə verir 13-01-2019, 18:24 Azər Məmmədov “Qarabağ”ın əvəzedicilərinin baş məşqçisi oldu 13-01-2019, 18:22 Hakimlərin Mingəçevir toplanışı başladı 13-01-2019, 18:14 Obradoviçin U-21-ə təyinatı rəsmiləşdi 13-01-2019, 18:11 Roberto Bordin hücumçu və yarımmüdafiəçi axtarır Bütün xəbərlər
Ən çox oxunanlar